Jednoręki perkusista Def Leppard napadnięty na ulicy. Uderzył głową o beton

Jak informuje Magazyn Billboard, Rick Allen, jednoręki perkusista Def Leppard został brutalnie zaatakowany na ulicy. Policja zatrzymała sprawcę.

Według raportu policyjnego, muzyk zespołu Def Leppard palił papierosa, kiedy 19-letni napastnik zaatakował go zza rogu hotelu, w którym mieszkał gwiazdor. Podejrzany, zidentyfikowany jako Max Hartley, podbiegł do mężczyzny i pchnął go z ogromną siłą, przewracając na plecy. 59-letni, niepełnosprawny mężczyzna stracił równowagę i mocno uderzył głową o chodnik.

Atak na Ricka Allena z Def Leppard przed hotelem. Ranna została także kobieta

W tym samym czasie z hotelu przypadkowo wyszła kobieta, która widząc zajście, chciała pomóc kontuzjowanej gwieździe rocka. Niestety młody mężczyzna również ją powalił na ziemię. Jak podaje Los Angeles Times, policja potwierdziła, że poszkodowana ​​próbowała uciec, czołgając się z powrotem do budynku, ale Hartley złapał ją za włosy i wyciągnął na zewnątrz. Napastnik uciekł do pobliskiego hotelu przed przybyciem organów ścigania. Policji szybko udało się go zatrzymać. 

Nastolatek usłyszał zarzut znęcania się nad osobą starszą oraz dorosłym z niepełnosprawnością. Rick Allen złożył zeznania na policji i zaznaczył, że chce, by sprawca został postawiony przed sądem.

Szczegółowe informacje na temat stanu Allena nie są znane, pisze Billboard. Zespół Def Leppard do tej pory nie odniósł się do zdarzenia.

Rick Allen, jednoręki perkusista jest fenomenem na światową skalę

Rick Allen to perkusista i jeden z założycieli brytyjskiego zespołu rockowego Def Leppard. Allen dołączył do kapeli w 1978 roku, kiedy miał zaledwie 15 lat, i zagrał na pierwszych dwóch albumach zespołu, „On Through the Night” i „High 'n’ Dry”. Jednak jego najbardziej znaczący wkład w zespół miał miejsce po wypadku samochodowym, który miał miejsce 31 grudnia 1984 roku, w wyniku którego stracił lewe ramię.

Mimo tragedii Allen odmówił rezygnacji z kariery perkusisty i opracował unikalny sposób grania na perkusji, wykorzystując specjalnie przygotowany elektroniczny zestaw, który umożliwił mu wyzwalanie dźwięków perkusyjnych za pomocą nóg i lewej ręki. Powrócił do Def Leppard w 1986 roku i od tamtej pory kontynuuje grę z zespołem.

Def Leppard i Motley Crue w Polsce. Daty, miejsca, bilety

Trasa rozpocznie się w sobotę, 18 lutego 2023, w Meksyku. Oba zespoły udadzą się do Europy w maju i już 31 maja 2023 roku Def Leppard i Motley Crue zagrają w krakowskiej TAURON Arenie.

Bilety można kupić na stronie organizatora www.livenation.pl oraz Ticketmaster.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *