Jedyny polski koncert islandzkiej black metalowej grupy Misthyrming w Krakowie [DATA, MIEJSCE, BILETY]

Na jedyny koncert do Polski przyjedzie black metalowa grupa Misthyrming. Na scenie towarzyszyć im będą: austriacka Kringa, norweskie Ritual Death oraz włoskie Nubivagant.

Jakość black metalu zdaje się wzrastać wraz ze wzrastającą szerokością geograficzną w kierunku północnym. W końcu Norwegia i Szwecja uchodzą za kraje, w których narodził i rozprzestrzenił się black metal. Na północny zachód od Oslo leży Islandia, która, choć jest zdecydowanie mniejszym krajem, nie uchodzi za miejsce, w którym nie ma dobrej muzyki. Myspyrming jest na to doskonałym przykładem. Mrok, izolacja i energia islandzkiego wulkanu to kwintesencja tego młodego kwartetu. „Algleymi”, ostatni zespół grupy z 2019 roku zatrząsł globalną sceną black metalową, a ich ówczesny koncert w Polsce wraz z Darvaza zapisał się złotymi zgłoskami na kartach polskich koncertów ekstremalnych. Tym razem zespół zaprezentuje swój nowy album “Med hamri”, którego data planowana jest na grudzień 2022 roku. Wpiszcie w kalendarz datę 9.01.2023, na pewno tego nie pożałujecie.

Austriacki koszmar zaczyna się w 2009 roku, kiedy do życia została powołana Kringa. Kringa to miejscowość, w którym miał żyć pierwszy wampir w historii, a styl muzyczny zespołu również jest nieprzypadkowy. Przez lata pławiąc się w gęstych oparach dymu i duszącego odoru krwi wydali sześć demówek i EP, prezentujących, jak to sami często określają, ukryty mrok. Debiutancki album wydany w 2019 roku przez Terratur Possessions jest jak dotąd ich jedynym pełnym albumem, najlepiej prezentującym to, co ma w sobie Kringa – niepokój, mistycyzm i nieprzeniknioną ciemność.

Black metal pochodzący z Trondheim jest zawsze najwyższej jakości. Idealnym przykładem jest twórczość Ritual Death, głównego zespołu legendarnego Wraatha, znanego, chociażby z twórczości w Celestial Bloodshed, Darvaza, Mare, One Tail One Head, czy Fides Inversa. Nidrosian black metal ma swoje charakterystyczne brzmienie, niezależnie od zespołu, zatem czym Ritual Death wyróżnia się na tle innych zespołów z tej sceny? Ich muzyka jest niczym spacer po cmentarzu i rozkopywanie grobów – smród, strach i dziwna ekscytacja. Jak sami mówią, ich główną inspiracją jest Beherit, Winter i Archgoat, czyli stare, siermiężne granie. Zespół w ramach trasy będzie promować swój nadchodzący, długo wyczekiwany debiutancki i pełnoprawny album.

Włoski projekt Nubivagant to kolejny projekt Omegi, osoby stojącej za Darvaza, czy Fides Inversa. Jednoosobowy projekt jak do tej pory wydał dwa albumy w okresie pandemicznym, zatem będzie to pierwsza okazja, żeby usłyszeć zespół na żywo. Jak to będzie wyglądać? Dowiemy się w styczniu. Do tego czasu pozostaje zagłębić się w ezoteryzm albumów Nubivagant.

Misthyrming na jedynym koncercie w Polsce. Data, miejsce, bilety

9.01.2023 Kraków, Hype Park/Kamienna 12

bilety dostępne w sieci Ticketos:
90zł (przedsprzedaż)
100zł (w dniu koncertu)
pod linkiem: https://ticketos.pl/promotor/128/left-hand-sounds

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *