Jeff Beck, legenda rockowej gitary, nie żyje. Słynny muzyk miał 78 lat

W środę 11 stycznia wieczorem dotarła do nas bardzo smutna wiadomość – zmarł legendarny gitarzysta Jeff Beck. Miał 78 lat. Przyczyną śmierci było zapalenie opon mózgowych.

Początki kariery Jeffa Becka datują się na połowę lat 60. – w 1965 roku został członkiem grupy The Yardbirds, w składzie zastąpił Erica Claptona. Później, po rozpadzie zespołu, muzyk założył Jeff Beck Group, którego członkiem był także Rod Stewart. Jeff Beck osiągnął sukces komercyjny w latach 70., gdy ukazały się albumy „Blow by Blow” i „Wired”.

Jeff Beck nie żyje

 W kolejnych latach Beck współpracował także z innymi artystami, a w 2022 roku ukazał się jego nagrany we współpracy z Johnnym Deppem album zatytułowany „18″. Trasa promująca nową płytę niedawno się zakończyła.

Artysta miał na koncie sześć statuetek Grammy, a kolejną nominację do nagrody przyniósł mu gościnny udział w tytułowym utworze z najnowszego albumu Ozzy’ego Osbourne’a. Uważany za jednego z najlepszych i wszechstronnych gitarzystów na świecie, był dwukrotnie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame, raz jako członek The Yardbirds, i raz jako muzyk solowy.

Swoje kondolencje w social mediach przesłali m.in. Jimmy Page, Paul Stanley, Gene Simmons, Ozzy Osbourne, Tony Iommi oraz David Coverdale.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *