Joost wystąpi w Polsce

JOOST – reprezentant Holandii w Konkursie Piosenki Eurowizji wystąpi 12 marca 2025 roku w warszawskim Klubie Stodoła.

Joost Klein to 26-letni performer, pisarz i artysta. Jego energetyczny styl łączy elementy mainstreamowego popu z radosnym hardcorem i punkiem. Jest chwalony za poetyckie teksty połączone z chwytliwymi bitami, które oddają ducha młodości. W swoich piosenkach opowiada o osobistym cierpieniu, takim jak utrata rodziców w młodym wieku i otwarcie mówi o swoich problemach ze zdrowiem psychicznym. Przekształca smutek w uniesienie, z przesłaniem, że wszyscy jesteśmy ludźmi. “It’s ok: none of us are ok”.

Reprezentuje Holandię na Konkursie Piosenki Eurowizji z piosenką „Europapa”, która jest hołdem dla jego ojca. Poprzez piosenkę pokazuje, że nie ma żadnych ograniczeń, jeśli chcesz spełnić swoje marzenia i opowiedzieć swoją historię. „Europapa” to szalona mieszanka nostalgii, melancholii i szczęścia połaczona z poetyckim tekstem i chwytliwymi bitami, z których słynie Joost.

„Europapa” opowiada o sierocie, która podróżuje po Europie (i nie tylko), aby odnaleźć siebie i opowiedzieć swoją historię” – wyjaśnia Joost. „Na początku ludzie go nie rozpoznają, ale on wykorzystuje każdą okazję, by dać się zobaczyć. „Europapa” to hołd dla mojego ojca. Wychowując mnie, przekazał mi szerokie spojrzenie na świat”.

W holenderskim i belgijskim obiegu koncertowym Joost jest znany ze swoich legendarnych występów na festiwalach takich jak: Lowlands, Pinkpop i Pukkelpop. W listopadzie ubiegłego roku dał dwa wyprzedane koncerty w amsterdamskim AFAS Live dla 6000 osób. Niedawno zdobył prestiżową nagrodę Popprijs 2023, przyznawaną corocznie w Holandii zespołowi lub artyście, który wywarł największy wpływ na holenderską muzykę pop w danym roku.

Zagraniczna baza fanów Joosta również rośnie. W Belgii wystąpił w wyprzedanej hali Lotto Arena w Antwerpii. Zeszłego lata utwór „Friesenjung” Joost’a stał się hitem numer 1 w Niemczech. Od tego czasu zdobył ponad 100 milionów streamów na całym świecie i uzyskał tytuł „Najlepszej piosenki” w niemieckich nagrodach radiowych 1LIVE Krone. Joost ma również wielu fanów w Szwajcarii, Austrii, Szwecji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Włoszech i w Ukrainie.

Pierwsza europejska trasa koncertowa Joosta w lutym 2024 roku odbyła się w Niemczech, Szwajcarii i Austrii, została wyprzedana. Artysta nie może się doczekać, aby zabrać swój większy show na jeszcze większą trasę w 2025 roku!

Bilety:

Bilety w sprzedaży od 14 maja na https://www.livenation.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *