Julie Byrne: od intymnej twórczości do scen polskich klubów muzycznych

Julie Byrne, amerykańska autorka tekstów i piosenkarka, która przez prawie dekadę pozostawała poza głównym nurtem muzyki, wkrótce zawita do Polski. Byrne, wychowana w zachodniej części stanu Nowy Jork i obecnie mieszkająca w Nowym Jorku, poświęciła życie twórczości, czerpiąc inspirację z własnych doświadczeń i podróży. Jej muzyka, zakorzeniona w folkowej tradycji, prowadzi słuchaczy przez krajobrazy przyjaźni, miłości i straty.

Byrne nauczyła się gry na gitarze w okresie, gdy jej ojciec, który pełnił rolę jej muzycznego mentora, zachorował. Charakteryzuje ją wrodzona muzykalność, ciepło i wrażliwość, które przekłada na swoje utwory, tworząc intymne i autentyczne doświadczenia dla słuchaczy. Po sześciu latach od wydania swojego przełomowego albumu „Not Even Happiness” Byrne wraca z nowym projektem „The Greater Wings”. Album, będący mieszanką żałoby, intymności i transformacji, poszerza jej charakterystyczne brzmienie gitary o syntezatory, fortepian, harfę i instrumenty smyczkowe.

Julie Byrne na dwóch koncertach w Polsce

W 2023 roku Byrne powróciła na scenę muzyczną z albumem, który jest uznawany za najpotężniejsze i najbardziej inspirujące dzieło w jej karierze. „The Greater Wings” porusza tematy żałoby, intymności i transformacji, rozszerzając charakterystyczne dla Byrne brzmienie gitary o syntezatory, fortepian, harfę i instrumenty smyczkowe.

Zobacz również: Vaultboy w Polsce. Od wirtualnego świata do scen muzycznych

Julie Byrne. Daty, miejsce, bilety

W czerwcu 2024 roku Julie Byrne wystąpi w Polsce. Koncerty odbędą się 11 czerwca w Blue Note w Poznaniu oraz 12 czerwca w Jassmine w Warszawie. Jest to wyjątkowa okazja, aby na żywo doświadczyć unikalnego stylu Byrne, łączącego głębokie emocje z wyrafinowanym brzmieniem. Jej występy to coś więcej niż koncerty – to intymne spotkania z artystką i jej wewnętrznym światem.

Bilety na te wyjątkowe wydarzenia są już dostępne w sprzedaży na LiveNation.pl. To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć na żywo tę wyjątkową artystkę i stać się świadkiem jej muzycznej podróży pełnej emocji i transformacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *