Juwenalia Krakoskie już za dwa tygodnie

Juwenalia Krakoskie tuż tuż. Już za dwa tygodnie startuje coroczne święto studentów. W dniach 13-19 zapraszamy na Juwenalia Krakoskie! Krakoskie? Bo na polu!

Głównym celem Juwenaliów jest celebrowanie końca roku akademickiego oraz zjednoczenie społeczności studenckiej w ramach różnorodnych imprez i wydarzeń.

Strefa Plaża – AGH

Strefa Plaża stoi w tym roku pod znakiem wielkich powrotów! Na AGHowej scenie wystąpią artyści, którzy w poprzednich latach rozkręcili najlepsze imprezy w tej części Krakowa. Już we wtorek koncertową część Juwenaliów rozkręci Golec uOrkiestra, których występ odbędzie się w Klubie Studio w ramach obchodów 60lecia Miasteczka Studenckiego AGH! Drugiego dnia na plażowej scenie królować będzie rap, a o najlepszą zabawę zadbają: Avi, Kizo, Szpaku i Blaga! JuweCzwartek będzie naszym małym Woodstockiem – W Strefie Plaża wystąpią Bracia Figo Fagot, Nocny Kochanek, Łydka Grubasa i… Majka Jeżowska!

Co czeka krakowską publiczność w piątek? Istna mieszanka gatunków! Na plażową scenę powrócą Myslovitz oraz Skytech. Ponadto swój debiut zaliczy góralski zespół Baciary oraz nasza rodzima Orkiestra Reprezentacyjna AGH, a wieczór zakończy międzynarodowa gwiazda – duet Fast Boy! To jeszcze nie koniec — wielki muzyczny powrót do Krakowa zaliczy również długo wyczekiwany… The Dumplings, którzy wystąpią ostatniego koncertowego dnia Juwenaliów ramię w ramię z Kultem oraz Dżemem. Wszystkie koncerty odbędą się między 14, a 18 maja! Standardowo scena będzie znajdować się na boiskach sportowych Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica.

Strefa Żaczek – UJ

Nadszedł czas na zajawkę tego, co przygotował dla Was Uniwersytet Jagielloński. W Strefie Żaczek jak zwykle królować będzie studencka energia! UJotowe koncerty zainauguruje popowy dzień, a na scenie usłyszymy Kathię, Julie Rocką oraz Kwiat Jabłoni! W czwartek, scena przy Klubie Żaczek obfitować będzie w mocne dźwięki: to tego dnia zagrają: Sad Smiles, WaluśKraksaKryzys oraz… Daria Zawiałow! Jednak, czymże byłyby Juwenalia bez rapu? Już w piątek scenę rozniosą Mmiętha, Kubańczyk, Kinny Zimmer oraz Youn Igi! Koncerty na najstarszej krakowskiej uczelni nie mogłoby odbyć się bez legendarnego koncertu – dlatego też organizatorzy zaprosili ponadczasowe gwiazdy polskiej sceny muzycznej – Strachy na Lachy oraz T.LOVE!

Strefa Polibuda – PK

Na najmniejszej ze stref również będzie się działo! Dwa koncertowe dni to przede wszystkim mocna dawka rocka oraz rapu. Strefa Polibuda jednak nieznacznie zmienia swoją lokalizację, aby móc przyjąć jeszcze więcej uczestników! Tym razem bawić się będziemy w piątek oraz w sobotę na Lotnisku Rakowice na Czyżynach. Pierwszego dnia na debiutanckiej scenie Politechniki zagrają: Lordofon, Pidżama Porno oraz Lady Pank. W JuweSobotę bawić będziemy się do największych hitów raperów: PRO8L3M, Kaz Bałagane, ARNE oraz nieogłoszonego jeszcze artysty.

Juwenaliowe projekty towarzyszące

Czym byłyby Juwenalia bez projektów towarzyszących? Aby wprawić się w koncertowe nastroje, pierwszego dnia Juwenaliów możemy pochillować na Małopolskim Juwenaliowym Kinie Plenerowym, podczas którego obejrzymy dwa filmy. Na ten moment organizatorzy nie zdradzają tytułów, a może to decyzja należy do widzów? Kto wie. Tego samego dnia w Klubie Gwarek zaznamy również kultury w nieco zmienionej formie, podczas Paint&Beer, czyli malowaniu przy piwie. Tematem będzie Miasteczko Studenckie, które tego roku obchodzi swoje 60-lecie. Dzień zwieńczymy tradycyjnym Śpiewograniem również w Klubie Gwarek.

Nie zapominajmy również o tradycyjnym i kluczowym wydarzeniu Juwenaliów Krakoskich, czyli Korowodzie. Rozpoczniemy go pysznym śniadaniem, aby nabrać sił na trasę. Wyruszymy spod Klubu Studio, a zakończymy na Placu Szczepańskim. Korowód to jedno z najbardziej kolorowych wydarzeń, ponieważ uczestnicy przebierają się w różne kreatywne stroje. Nie brakuje bohaterów, baśniowych księżniczek czy rycerzy. 

Czym zaskoczą nas jeszcze organizatorzy? Obserwujcie uważnie juwenaliowe social media, bo line-up zapowiada się naprawdę świetnie!

Bilety na wszystkie imprezy juwenaliowe znajdziecie tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *