Juwenalia Krakoskie oficjalnie w pełnym biegu. Rozkołysana strefa Żaczek

Niesprzyjająca, czwartkowa pogoda nie przeszkadzała w zabawie na Juwenaliach Krakoskich w strefie Żaczek/UJ.

Od środy, 17.05 trwają w Krakowie, kolejne już Juwenalia Krakoskie. Imprezę rozpoczęły koncerty w strefie Plaża/AGH, a w czwartek dołączyła plenerowa scena klubu Żaczek/UJ.

Deszcz i niskie temperatury nie odstraszyły uczestników zabawy w strefie Żaczek/UJ umieszczonej w plenerze, tuż obok klubu Żaczek. Już od otwarcia bram o godz. 18, strefa zaczęła się zapełniać bracią studencką (i nie tylko) spragnioną dobrej zabawy przy muzyce na żywo.

Oczekiwanie zostało nagrodzone, gdy punktualnie o 19:30 na scenie zagościła Ania Leon, budząc pierwszy entuzjazm zmarzniętych imprezowiczów. W godzinnym secie zmieściła komplet swoich dotychczasowych dokonań artystycznych. Ania jest zdecydowanie jasną gwiazdą na firmamencie polskiego dark popu. Udało się jej podgrzać atmosferę i rozkołysać zebranych, zaostrzając apetyt na więcej.

Po przerwie technicznej na scenie pojawiła się witana gromkim wrzaskiem publiczności Mery Spolsky. Zdecydowanie był to najbardziej energetyczny z „żaczkowych” koncertów tego dnia. Mery porusza się płynnie od elektronicznego popu do pop rocka, po drodze ocierając się o techno czy elementy synthwave. Mimo padającego deszczu entuzjazm tłumu pod sceną tylko rósł, a zgromadzeni fani odśpiewywali razem z wokalistką co bardziej treściwe kawałki.

Gwiazdą wieczoru była tego dnia Brodka. Koncert rozpoczął się od nastrojowego „Wpław”, a potem dostaliśmy m.in. „Taka to zima”, „Kropki kreski”, „Monika”, a na deser cover Bajm „Jezioro szczęścia” i „Blue (Da Ba Dee)”. Koncert zakończył się sporo po północy, a uczestnicy już ostrzą zęby na dzień kolejny.

Patronem medialnym Juwenaliów Krakoskich jest portal Liverock.pl.

Zobacz też – Juwenalia Krakoskie 2023 – raport ze strefy Plaża.

Ania Leon

Mery Spolsky

Brodka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *