Już w lipcu The Smashing Pumpkins na jedynym koncercie w Polsce!

The Smashing Pumpkins odwiedzi Polske w ramach trasy THE WORLD IS A VAMPIRE – wystąpią w PreZero Arenie Gliwice 2 lipca 2024. Gościnnie wystąpi grupa Interpol

Gdy Smashing Pumpkins zadebiutowali na scenie muzycznej w 1988 roku, byli fenomenem, jakiego świat nigdy wcześniej nie słyszał. Łącząc gatunki takie jak rock, pop, shoegaze, metal, rock gotycki, rock psychodeliczny i muzyka elektroniczna, stworzyli dźwiękowy kalejdoskop, w którym spotkały się sentymentalne melodie, pompatyczna instrumentacja i błyskotliwe teksty.

Muzyka Smashing Pumpkins pojawiła się w filmach twórców takich jak David Lynch, Cameron Crowe czy Kevin Smith, a także w serialach i grach komputerowych. Z ich dorobku muzycznego korzystali artyści od Kida Cudiego po Panic! At The Disco.

Ich muzyka nadal brzmi tak świeżo i obrazoburczo, jak wtedy. Dowodem na pozycję zespołu w branży jest 30 milionów sprzedanych płyt, dwie nagrody GRAMMY, dwie nagrody MTV VMA i American Music Award.

W tym roku ukazała się najnowsza płyta zespołu, ATUM, kontynuacja Mellon Collie and the Infinite Sadness (1995) i Machina/Machine of God (2000). Album, napisany i wyprodukowany przez Billy’ego Corgana, składa się z 33 utworów podzielonych na trzy akty.

Dotychczasową drogę Smashing Pumpkins najlepiej oddaje wers z piosenki, którą na pewno znacie: „We’re not the same, we’re different”.

Atum: A Rock Opera in Three Acts to dwunasty album studyjny Smashing Pumpkins. Album został wydany w trzech oddzielnych częściach po 11 utworów – Atum: Act One został wydany 15 listopada 2022 r., Atum: Act Two został wydany 31 stycznia 2023 r., a Atum: Act Three został wydany 5 maja 2023 r. fizyczny zestaw składający się ze wszystkich 33 utworów oraz grupy 10 dodatkowych ekskluzywnych utworów został wydany na początku maja 2023 r. Jest to ostatni album studyjny zespołu, na którym występuje gitarzysta Jeff Schroeder, przed jego odejściem w październiku 2023 r.

The Smashing Pumpkins szcxzegóły koncertu [Gdzie? Kiedy?]

Kiedy? 2 lipca 2024
Gdzie? Gliwice, Prezero Arena Gliwice
Otwarcie bram: 18:30
Start koncertu: 20:00
Bilety w sprzedaży od 18 grudnia, g. 12:00 na https://www.eventim.pl/artist/the-smashing-pumpkins/

The Smashing Pumpkinsto amerykański zespół grający alternatywny rock z Chicago. Założony w 1988 roku przez frontmana i gitarzystę Billy’ego Corgana, basistę D’arcy Wretzky, gitarzystę Jamesa Iha i perkusistę Jimmy’ego Chamberlina, zespół przeszedł kilka zmian w składzie od czasu ich ponownego połączenia w 2006 roku, a Corgan był jedynym stałym członkiem od jego powstania. . Obecny skład składa się z Corgana, Chamberlina i Iha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *