Już w listopadzie Progressive Evening vol.7 w Bydgoszczy

Gwiazdą siódmej edycji Progressive Evening jest Tides From Nebula i Variete.

Stowarzyszenie Krzewienia Kultury ScenaArt oraz Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy zapraszają na siódmą edycję Festiwalu Progressive Evening! Podczas poprzednich edycji na scenie pojawiły się takie zespoły jak Decapitated, Hunter, SBB z Józefem Skrzekiem, Votum, Anvision, Retrospective, Bright Ophidia.

Tides From Nebula promuje obecnie swój piąty album studyjny „From Voodoo to Zen”, wydany 20 września 2019 przez Mystic Production.

Cykliczna impreza firmowana jest przez Art of Illusion – Bydgoski istniejący od 2002 roku i zespół grający muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Na początku roku 2018 została wydana druga płyta pt. „Cold War of Solipsism”, która zebrała wiele pozytywnych recenzji i którą zespół promował na wspólnych koncertach z brytyjskim zespołem Arena.

Niewątpliwą gwiazdją tego jednodniowego festiwalu jest też formacja Variete – zespół zadebiutował na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie w 1984 roku. Mimo iż Variété uznawane jest za czołowego przedstawiciela cold wave, Grzegorz Kaźmierczak we współczesnych wypowiedziach podkreśla konieczność odejścia od tego nurtu jako warunek rozwoju, czego dowodem jest najnowsza pozycja w dyskografii studyjnej zespołu – wydana w 2022 roku płyta „Dziki książę” (nakładem Mystic Production) nominowana do nagrody Fryderyk w kategorii Album Roku Piosenka Literacka i Poetycka.

Zespół Alhena powstał w 2010 roku w Bydgoszczy. Powołała go do życia grupa doświadczonych instrumentalistów, którzy w podobnym czasie rozstali się ze swoimi dotychczasowymi projektami. Skład występował u boku takich zespołów jak Tides from Nebula, Łąki Łan, The Skys, Lebowski, Votum czy Closterkeller. W 2021 roku Alhena została zaproszona do współtworzenia dwupłytowej kompilacji „Prog Metal Rock Compilation vol. 1”, na której znalazły się 22 zespoły z całego świata (w tym brytyjski Threshold).
Obecnie zespół pracuje nad materiałem na kolejną płytę, z której pojedyncze utwory prezentuje niekiedy na kolejnych koncertach.
Impreza odbędzie się 12 listopada w MCK Bydgoszcz przy ulicy K. Marcinkowskiego 12-14

Podczas siódmej edycji Progressive Evening wystąpią cztery zespoły: Tides From Nebula, Variete, Art of Illusion, Alhena.

Bilety także:
link do biletów do sklepu organizatora:
https://tiny.pl/9znx4

Sprzedaż stacjonarna:
Kasa MCK Bydgoszcz ul. Marcinkowskiego 12
Kasa Around Music Białe Błota k/ Bydgoszczy ul.Altanowa 15

Równocześnie przed koncertami, podczas ich trwania, oraz po ich zakończeniu funkcjonować będzie Kawiarnia Szpulka, która zaopatrzy uczestników w potrzebnetrunki i przekąski.
Odbędzie się również kiermasz płytowy i winylowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *