Już za niecały miesiąc rusza Rockstadt Extreme Fest. Co wiemy o festiwalu?

Rockstadt Extreme Fest to największy festiwal metalowy we Wschodniej Europie! Oto powody, dla których warto w nim uczestniczyć.

Rockstadt Extreme Fest 2024 w Rumunii odbędzie się już po raz dziesiąty i z tej okazji rozkład jazdy imprezy robi naprawdę wrażenie! Czy warto udać się do samego serca legendarnej Transylwanii na festiwal metalowy? Sami zobaczcie!

Rockstadt, czyli impreza w sercu Transylwanii

Lato w tym roku jest obfite w muzyczne wydarzenia nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Turystyka festiwalowa o dość popularny sposób na spędzenie letniego urlopu. Coraz częściej na festiwalach w Polsce możemy spotkać wielu gości zza granicy. Oczywiście w drugą stronę też to działa i coraz więcej rodaków decyduje się na festiwalowe wakacje poza granicami kraju. Jednym z ukochanych miejsc muzycznych pielgrzymek jest Brutal Assault w Czechach oraz niemiecki Wacken Open Air. Oba te festiwale są napakowane po brzegi fantastycznymi wykonawcami! Rockstadt Extreme Fest to jedyny w swoim rodzaju, największy metalowy festiwal we wschodniej części Europy! W tym roku line up imprezy jest niesamowicie soczysty! Szczególnie dla fanów starego, dobrego grania! Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych nie tylko z Europy, ale także z najdalszych zakątków świata do wspólnej biesiady przy mocniejszym uderzeniu, bowiem Rockstadt szczyci się mianem jednego z najtańszych festiwali w Europie!

Rockstadt to nie tylko muzyka

Chociaż line-up imprezy wręcz ocieka zajebistością, warto zwrócić uwagę, że ten rumuński festiwal to nie tylko tanie piwko i świetna muzyka. Rockstadt odbywa się w samym sercu Transylwanii. To miejsce, gdzie legenda o Hrabi Draculi jest wiecznie żywa. Samo miejsce, w którym odbywa się festiwal, jest warte naszej uwagi. Impreza bowiem będzie miała miejsce w małej wsi Rasnov nieopodal zabytkowej twierdzy. Warto wybrać się parę dni wcześniej lub zostać kilka dni po festiwalu, żeby móc odetchnąć na łonie natury. Piękne szlaki idealne do wędrówek, historyczne budowle, park ochrony niedźwiedzi czy zamek z XIV wieku, w którym podobno mieszkał sam Dracula, a to wszystko w zasięgu ręki!

Dodatkowym plusem jest fakt, że z łatwością można dostać się na festiwal z Bukaresztu, gdzie do stacji Brasov bezpośrednim pociągiem dojedziemy w niecałe trzy godziny. Możemy również skorzystać z serwisu Bla Bla Car i zabrać się jako pasażer.

Lista miejsc, które warto odwiedzić:

  • Zamek w Branie (Zamek Draculi)
  • Cytadela w Rasnov
  • Starówka w Rasnov
  • Pałac Peleș
  • Polana Brasov
  • Saksońska twierdza w Prejmer
  • Zamek Cantacuzino
  • Ośrodek opieki i ostoja niedźwiedzi

Kto zagra na festiwalu?

Rockstadt Extreme Fest to raczej festiwal z cyklu „dużych sercem i duchem, ale małych odnośnie liczebności uczestników”. To 13 tysięczna impreza, która na kilka dni łączy ze sobą wszystkich fanów dobrej muzyki. W tym roku nie będzie inaczej. Line-up bowiem jest rozgrzany do czerwoności!

w tym roku możemy spodziewać się między innymi zespołów takich jak: KreatorBehemothSodom, Amon AmarthOpethTestamentThe Exploited, Dimmu BorgirAbbathParadise LostExodusKK PriestLeprous i wielu innych. Jest to także jedna z tych imprez, która stawia na różnorodność gatunkową i braku nudy. Zapewniamy, że każdy znajdzie tam coś dla siebie, bowiem na 3 festiwalowych scenach pojawi się ponad setka wykonawców, którzy przypadną do gustu nawet tym najwybredniejszym fanom ciężkich brzmień.

Rockstadt Extreme fest – oficjalny plakat imprezy

Rockstadt Extreme Fest 2024. Daty, miejsce i bilety

Rockstadt Extreme Fest 2024 odbędzie się w dniach 31 lipca – 4 sierpnia w Twierdzy Rasnov w Rumunii. Jest to największy festiwal metalowy w tej części Europy. Ta impreza to świetna alternatywa dla zachodnich festiwali, jeśli weźmiemy pod uwagę nie tylko ceny złotego napoju i festiwalowego bufetu, ale również cenę karnetów festiwalowych i noclegów.

Bilety wciąż są dostępne na stronie festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *