Kamelot: nowe koncertowe wydawnictwo i teledysk z udziałem znanych wokalistek

Mistrzowie symfonicznego metalu powracają. Kamelot zapowiada nowe koncertowe wydawnictwo i prezentuje teledysk z udziałem dwóch znanych wokalistek.

Kamelot prezentuje nowe koncertowe wydawnictwo i teledysk. Najnowsze płyta zespołu“I Am The Empire – Live From The 013” ukaże się już 14 sierpnia 2020 nakładem Napalm Records.

Kamelot: nowe koncertowe wydawnictwo

Elektryzujący koncert z niesamowitą produkcją, wyjątkowi goście specjalni i ekskluzywne dodatki!  

Mistrzowie symfonicznego metalu powracają! Najnowsze wydawnictwo grupy Kamelot „I Am The Empire – Live From The 013” ukaże się już 14 sierpnia 2020 nakładem Napalm Records.

Ten majestatyczny live album/DVD/BluRay nagrany został w legendarnym holenderskim klubie 013 w Tilburgu i zawiera 21 kompozycji, w sumie ponad 100 minut ekscytujących koncertowych doznań oraz wiele ekskluzywnych dodatków, w tym wywiady z gośćmi specjalnymi, członkami zespołu oraz z fanami. 

Kamelot: nowe koncertowe wydawnictwo


14 września 2018 roku to jedna z najważniejszych dat w karierze Kamelot. Zespół, któremu przewodzi mistrz Thomas Youngblood, świętował ten dzień w towarzystwie najlepszych przedstawicieli sceny z nurtu symfonicznego metalu. Zaproszeni goście specjalni, tacy jak m.in. Alissa White-Gluz (Arch Enemy), Charlotte Wessels (Delain), Elize Ryd (Amaranthe) oraz Lauren Hart (Once Human) sprawili, że wieczór ten zapisał się jako niezywkłe przeżycie koncertowe w pamięci każdego fana i muzyka, którzy brali w nim udział.  

Koncertowa setlista jest potwierdzeniem świetnej formy zespołu i zawiera starannie dobrane utwory – zarówno klasyczne kompozycje jak i koncertowe premiery. Całość uzupełnia oszałamiająca produkcja, za którą stoi Sascha Paeth (m.in. Avantasia, Epica).

Jesteśmy niezmiernie szczęśliwy, że możemy zaprezentować nasz nowy live album/DVD/BluRay ‘I Am The Empire – Live From The 013’. Po wielu wyprzedanych koncertach w Holandii najlepszym wyborem na  zarejestrowanie naszego występu był klub 013 w Tilburgu. Wisienką na torcie jest udział wszystkich gości specjalnych, było to zaprawdę boskie doznanie.

– mówi gitarzysta KAMELOT Thomas Youngblood


‘”I Am The Empire – Live From The 013″ zamówić można tutaj

Alissa White-Gluz (Arch Enemy) komentuje:

To był magiczny wieczór. Fajnie było grać tak długi set w klubie po brzegi wypełnionym przez fanów, którzy znali każde słowo każdej piosenki!


Udział w nagrywaniu tego DVD był dla mnie historyczną chwilą. Nie zapomnijamy, że to właśnie z tym zespołem zaczęłam moje koncertowe życie i razem wiele koncertowaliśmy. Bardzo się cieszę, że w końcu udało się utrwalić erę ciężkiej pracy i przyjaźni. Ogromne podziękowania dla całej rodziny Kamelot za zaproszenie mnie na ten wyjątkowy wieczór.


– mówi o koncercie Elize Ryd (Amaranthe)Lista utworów:

1. Transcendence (Intro)
2. Phantom Divine (Shadow Empire) feat. Lauren Hart
3. Rule The World 4. Insomnia
5. The Great Pandemonium
6. When The Lights are Down
7. My Confession – feat. Eklipse
8. Veil of Elysium
9. Under Grey Skies – feat. Charlotte Wessels (live premiere)
10. Ravenlight – feat. Sascha Paeth 11. End of Innocence
12. March of Mephisto – feat. Alissa White Gluz
13. Amnesiac 
14. Manus Dei
15. Sacrimony (Angel of Afterlife) – feat. Alissa White Gluz & Elize Ryd
16. Drum And Keys Solo
17. Here’s to the Fall
18. Forever
19. Burns to Embrace – with Children’s Choir including Thomas Youngblood’s son
20. Liar Liar (Wasteland Monarchy) – feat Alissa White Gluz
21. Ministrium (Shadow Key)


“I Am The Empire – Live From The 013” dostępne będzie w następujących formatach:

Ltd. Deluxe Box (zawiera: CD, DVD, BluRay, flagę, 5 zdjęć, smycz +  AAA Tourpass & 4 kostki gitarowe)
– Ltd 2 LP w kolorze marmurkowy biało- niebieski + DVD
– Ltd 2 LP w kolorze złotym + DVD
– 2 LP w kolorze czarnym + DVD
– Digipak (zawiera CD, DVD & BluRay)
– album w wersji cyfrowej

Kamelot: nowe wideo z udziałem znanych wokalistek


Kamelot ujawnił także koncertowy teledysk do utworu “Sacrimony (Angel of Afterlife)”, w którym gościnnie pojawia się Alissa White-Gluz (Arch Enemy) oraz Elize Ryd (Amaranthe). Piosenka pochodzi z płyty “Silverthorn” (2012) i na nadchodzącym wydawnictwie jest jednym z wielu specjalnych momentów, jakie miały miejsce tamtej pamiętnej  nocy. Utwór ten w swojej koncertowej wersji wznosi się na nowe wyżyny mistrzostwa.

Z dumą możemy ogłosić, że pierwszym teledyskiem z tego koncertu będzie ‘Sacrimony (Angel of Afterlife)’. Piosenka ta wyznacza początek nowej ery, bo była jedną z głównych kompozycji na płycie ‘Silverthorn’, pierwszym albumie Kamelot ze mną w roli wokalisty. Miłego oglądania!

– mówi Tommy Karevik, frontman Kamelot

Zobacz również: The Australian Pink Floyd Show w Krakowie. Zdjęcia i relacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *