Katolicka organizacja zgłosiła do prokuratury sklep z ubraniami. Czy koszulki Behemoth i Rotting Christ obrażają uczucia religijne?

Katolicka organizacja zgłosiła do prokuratury sklep z ubraniami dla fanów rocka i metalu m.in Behemoth i Rotting Christ

Katolicka organizacja zgłosiła do prokuratury sklep z ciuchami m.in Behemoth i Rotting Christ. Stowarzyszenie Fidei Defensor (dawniej Stowarzyszenie Nowy Koliber) jest organizacją pozarządową, która od 2012 roku prowadzi działalność m.in. w zakresie zapewnienia dostępności do nieodpłatnej profesjonalnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej. Stowarzyszenie realizuje projekty w obszarze pomocy prawnej pro bono, a także w zakresie niesienia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem oraz przedsięwzięcia związane z zapobieganiem przestępczości.

Zobacz również: Behemoth: koncert w 2020 w kościele! Gdzie kupić bilety?

Katolicka organizacja zgłosiła do prokuratury sklep za koszulki z szatanem Behemoth i Rotting Christ

Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor ogłosił na swoim Facebooku, że zgłosił do prokuratury sklep z ubraniami a konkretnie koszulkami Behemoth i Rotting Christ.


Organizacja na Facebooku informuje, że złoży do prokuratury zawiadomienie na jeden z popularnych sklepów z rockowymi ubraniami, ponieważ jak twierdzi sklep, sprzedając odzież z napisami i grafikami odwołującymi się do szatana, popełnia przestępstwo.

Przedsiębiorstwo sprzedające odzież naruszyło art. 196 k.k. poprzez wprowadzanie do obrotu produktów zawierających treści mogące urazić uczucia religijne Chrześcijan

– czytamy w poście Organizacji.

Jest naruszenie artykułu 196 k.k.: „Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”

– informuje Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor.

Pod postem rozgorzała ogromna dyskusja, w której fani metalu głośno bronią swoich przekonań, nierzadko wyrażając się bardzo dosadnie.

Stowarzyszenie Fidei Defensor (które wcześniej nazywało się Stowarzyszeniem Nowy Koliber) prowadzi w Szczecinie Centrum przeciwdziałania przestępczości przeciwko wolności sumienia i wyznania. Działania organizacji finansowane jest ze środków Funduszu Sprawiedliwości.

Behemoth zagra koncert w kościele. Kontrowersyjna grupa poinformowała o tym wydarzeniu za pomocą social mediów. Jak zobaczyć koncert i gdzie kupić bilety?

Behemoth zagra koncert w kościele? Niezupełnie. Adam „Nergal” Darski wraz z zespołem Behemoth zagra koncert specjalny przed jednym z polskich kościołów. Póki co dokładna lokalizacja jest owiana tajemnicą. Cały występ będzie transmitowany na żywo przez internet. Odbędzie się on 5 września br. Do wyboru widz będzie miał obraz z ośmiu kamer w jakości 4K. Bilety i koszulki możecie nabyć pod linkiem www.behemoth.live

Zobacz również: Behemoth zagrał w Katowicach. Zobacz zdjęcia z koncertu! [ZDJECIA]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *