Kerry King zagrał na Mystic Festival. Przeżyjmy to jeszcze raz…

W sobotni wieczór, 8 czerwca 2024 roku, podczas Mystic Festival w Gdańsku, odbył się koncert Kerry’ego Kinga, legendarnego gitarzysty Slayera. Wieczór ten z pewnością zostanie zapamiętany jako jedno z najważniejszych wydarzeń metalowych tego roku. A my zapraszamy Was do obejrzenia galerii z tego koncertu, aby przypomnieć sobie raz jeszcze, jak było…

Kerry King, znany jako jeden z filarów legendarnego zespołu Slayer, w 2024 roku zaprezentował światu swoje najnowsze muzyczne dzieło – nowy zespół, który szybko zdobył uznanie wśród fanów metalu na całym świecie. Po zakończeniu działalności Slayera w 2019 roku, King nie zamierzał spoczywać na laurach i postanowił kontynuować swoją muzyczną podróż, tworząc nową grupę, która czerpie z jego bogatego doświadczenia, a jednocześnie wprowadza świeże, innowacyjne elementy do jego twórczości.

Debiutancki album zespołu nowego zespoł Kerrego Kinga, zatytułowany „From Hell I Rise”, został wydany w maju 2024 roku i natychmiast spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Płyta jest prawdziwym hołdem dla klasycznego thrash metalu, jednocześnie wprowadzając nowoczesne elementy, które odświeżają gatunek. Utwory na albumie charakteryzują się szybkim tempem, pięknymi riffami i technicznymi solówkami, które są znakiem rozpoznawczym stylu Kinga.

Zespół Kerrego Kinga zagrał podczas Mystic Festival w skłądzie: Mark Osegueda (Death Angel) jako wokalista, Paul Bostaph (Slayer) na perkusji, Phil Demmel (ex-Machine Head) na gitarze oraz Kyle Sanders (Hellyeah). Zespół podczas koncertu w Gdańsku, gdzie zaprezentował zarówno swoje nowe kompozycje, jak i klasyki Slayera, wywołując euforię wśród fanów. Występ był pełen energii, technicznej perfekcji i pasji, co tylko potwierdziło, że Kerry King nadal jest jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych muzyków w świecie metalu.

Setlista:

– Where I Reign
– Toxic
– Trophies of the Tyrant
– Two Fists
– Idle Hands
– Residue
– Disciple (Slayer song)
– Crucifixation
– Shrapnel
– Raining Blood (Slayer song)
– Black Magic (Slayer song)
– From Hell I Rise

Kerry King podczas koncertu na Mystic Festival 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *