Killswitch Engage – nowy album w 2024 roku

Headlinerzy tegorocznej edycji brytyjskiego festiwalu Bloodstock Open Air w wywiadzie zapowiadają pracę nad nowym wydawnictwem.

„Jeśli gwiazdy ustawią się prawidłowo, a księżyc będzie nam sprzyjał, być może nadszedł czas, aby powiedzieć, że jesteśmy o krok bliżej wydania nowego albumu Killswitch Engage. ” powiedział Adam Dutkiewicz gitarzysta i producent Killswitch Engage magazynowi Kerrang! podczas festiwalu Bloodstock.

Killswitch Engage zagrało na Bloodstock Open Air Festival – galeria zdjęć z tegorocznego festiwalu

„Tak, pisaliśmy już od jakiegoś czasu. Jesse Leach pracował nad kilkoma pomysłami na teksty i demami przez ostatnie kilka dni. Mamy teraz dużo piosenek. Myślę o powrocie do studia po tej trasie i zabraniu się do pracy i chcielibyśmy mieć gotowy album do końca roku. Ale może to potrwać trochę dłużej, więc w przyszłym roku, na pewno.”

Leach wspomniał w poprzednim wywiadzie, że długa przerwa między albumami była głównie spowodowana tym, że Killswitch Engage próbowało uniknąć muzycznego powtarzania się. „Produkcja albumu… trwa znacznie dłużej niż, ktokolwiek z nas się spodziewał, ponieważ mocno kontrolujemy jakość i upewniamy się, że jest świeży; nie powtarzamy się. Więc ten proces był trochę żmudny, ale myślę, że konieczny, ponieważ nie chcemy wydawać czegoś, o czym ludzie powiedzą: „Och, tak. Kolejna płyta Killswitch. Nieważne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *