King Diamond dzięki Metallice kupił Corvettę. „Nie mógłbym jej zdobyć w żaden inny sposób”

Wokalista Mercyful Fate, King Diamond udzielił wywiadu, w którym opowiedział jaki wpływ na jego życie miała Metallica.

Metallica umieściła covery Mercyful Fate na wydanym w 1998 roku albumie „Garage Inc.”, na którym zespół wykonał „Satan’s Fall”, „Curse of the Pharaohs”, „A Corpse Without Soul”, „Into the Coven” oraz „Evil”. Przypomnijmy że „Garage Inc.” sprzedał się w ponad 5 milionach egzemplarzy w samych Stanach Zjednoczonych.

Niedawno w rozmowie z Deanem Delrayem z Let There Be Talk, wokalista Mercyful Fate, King Diamond powiedział, że początkowy wzrost tantiem pozwolił mu sprzedać swojego starego Trans Am’a i kupić Corvette. Diamond wyjaśnił również, że w obecnych czasach wpływy z tantiem nie są już tak spektakularne, ale nadal stanowią całkiem niezły dochód.

King Diamond o Volbeat i Metallice

Zaraz po tym, jak płyta ujrzała światło dzienne, byłem mile zaskoczony. Kupiłem sobie Corvette. Czarną Corvette, której nie mógłbym zdobyć w żaden inny sposób. Miałem Trans Am – sprzedałem go i kupiłem piękne auto. Tak wyglądały wpływy z tantiem w tamtym czasie. Teraz raczej trudno jest z tego przeżyć, chyba że stworzysz coś absolutnie wyjątkowego.

– wspomina muzyk.

Zrobiłem numer z Volbeat (piosenka „Room 24”), do której napisałem połowę tekstu i była nominowana do Grammy. Jest to wyjątkowy materiał, który nadal radzi sobie całkiem nieźle, ale nie mogę się z tego wyżywić czy zapłacić czynszu. Zarabiamy na trasach koncertowych, które mają się dobrze. Cały czas pojawiają się kolejne projekty

– dodaje.

King Diamond aktualnie pracuje nad dwiema płytami. Jedna to jego solowy album, a druga to nowe wydawnictwo Mercyful Fate.

Informacje te potwierdził w marcu 2022 szef wytwórni Metal Blade Records, Brian Slagel, który powiedział:

Niedawno odbyłem dobrą rozmowę z Kingiem Diamondem i powiedział, że pracuje zarówno nad płytami King Diamond jak i Mercyful Fate. Puścił mi demo, które brzmiało bardzo, bardzo dobrze. Nie wiem, kiedy te płyty wyjdą, bo King lubi pracować we własnym tempie. Na pewno jednak będzie nowa płyta Kinga Diamonda, mam nadzieję, że w 2023 roku. Będzie też nowy album Mercyful Fate jakoś wkrótce.

Ostatni album Mercyful Fate ukazał się w 1999 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *