Kingcrow powraca z nowym albumem „Hopium”. Premiera już w sierpniu

Mistrzowie progresywnego rocka powrócą niebawem z nowym albumem. Premiera „Hopium” przewidziana jest na 23 sierpnia.

Triumfalny powrót KINGCROW z nowym albumem ” Hopium”. Wywodzący się z płodnej włoskiej sceny progresywnej, Kingcrow kontynuuje swoją ewolucję, łącząc zawiłą melodykę z dynamicznymi teksturami, eksplorując graniczne przestrzenie pomiędzy jednostką a całym społeczeństwem.

Hopium

„Hopium” zabiera nas w muzyczną podróż poprzez dziesięć utworów skrupulatnie spreparowanej muzyki, nagranej w Sound Under Pressure w Rzymie i dopracowanej do perfekcji przez zespół produkcyjny Diego Cafolla i Thundra Cafolla. Zainspirowany twórczością takich artystów jak Porcupine Tree, Radiohead i Leprous, z każdym wydawnictwem wykraczając poza ścisłe ramy, Kingcrow zaprasza słuchaczy do świata, w którym zbiegają się rockowy wigor i introspekcyjne teksty.

Wyróżnione single, takie jak „Kintsugi” i utwór tytułowy „Hopium”, ukazują różnorodność albumu – od chwytliwych rytmów po epickie ruchy, odzwierciedlając szerokie muzyczne inspiracje Kingcrow i ich tematyczną eksplorację tożsamości w obliczu presji społecznych. Zapraszamy Cię do odkrywania głębin „Hopium” i dołączenia do Kingcrow w przeciwstawianiu się ciszy!

Nadchodzący album „Hopium” stanowi kolejny krok naprzód w przesuwaniu granic i podkreśla niespokojną, progresywną postawę zespołu, polegającą na włączaniu niezliczonych wpływów do osobistego brzmienia.

Opisanie dzisiejszego zespołu jest dość trudnym zadaniem, ale można stwierdzić, że w muzyce KINGCROW obecne są wpływy różnych gatunków muzyki, od rocka progresywnego, muzyki ambient, rocka alternatywnego i metalu.

Z każdym wydawnictwem KINGCROW odchodzi o krok dalej od swoich pierwotnych korzeni i jest dziś uważany za jeden z najbardziej ekscytujących zespołów, jakie Włochy mają do zaoferowania.

Kingcrow – Hopium

Płyta dostępna jest w preorderze TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *