Kissin’ Dynamite, Dynazty i Formosa zagrają w Krakowie. Będzie to jedyny koncert w Polsce

Kissin’ Dynamite oraz Dynazty wystąpią w Polsce w ramach co-headlinerskiej trasy, a ich gościem będzie grupa Formosa.

Kissin’ Dynamite to pochodzący z Badenii-Wirtembergii zespół heavy metalowy z imprezowym sznytem i mnóstem energii. Kapela powstała w 2007 roku, nazwę wzięła z piosenki AC/DC i gra w niezmienionym składzie: Steffen Haile (gitara basowa), Andreas Schnitzer (perkusja), Jim Müller (gitara), Ande Braun (gitara) i Johannes Braun (śpiew).

Kissin’ Dynamite, Dynazty i Formosa na wspólnej trasie

Warto dodać, że Kissin’ Dynamite, choć na scenie i w klipach zachowują się czasami jak szaleńcy, w tekstach poruszają ważne i życiowe tematy. Ich certyfikatem jakości niech będzie, chociażby to, że na współpracę z nimi i to już przy drugiej płycie, zgodził się legendarny Udo Dirkschneider, niezapomniany głos Accept, a potem U.D.O. 

Konsekwencja Dynazty w systematycznym wydawaniu nowych albumów jest godna podziwu. Od 2009 roku skład puścił w świat osiem płyt, z czego tegoroczne “Final Advent” to prawdopodobnie najdoskonalsze i najbardziej dopracowane wcielenie grupy, jakie dostajemy. Szwedzka gromada również uprawia heavy metal, ale inny – bez swady hard rocka, bez glamowych wtrąceń tu czy tam. Formacja pod przewodnictwem Nilsa Molina lokuje się znacznie bliżej klasycznie pojmowanego power metalu, co oznacza, że silniki ryczą jak szalone, a poziom pompy nie maleje, a wręcz ciągle wzrasta. Jest tu patos, są oszalałe galopady, nie zapominajcie oczywiście o porozrzucanych wszędzie solówkach i melodiach, które przypominają, że prawda to metal, jak śpiewał lata temu Roman Kostrzewski. Nakładajcie skórzane kurtki i zobaczcie ich na żywo.

W przypadku Formosy sytuacja jest bardzo prosta. W tym roku zadebiutowali “Danger Zone”, który świetnie odrestaurowuje złote czasy glam rocka i heavy metalu. Lekko nosowy wokal, obowiązkowa dawka tekstów o miłości i rocku, a do tego dużo kreatywności. Niemieckiemu zespołowi wcale nie zależy na bezmyślnym klonowaniu innych, dlatego mają współczesne brzmienie, a do tego złożone struktury kompozycyjne. Tu jest miejsce i na machanie piąchą, i na okazjonalne cmoknięcie wynikające z zachwytu nad pomysłowością tych trzech panów. Oni mogą być wielcy i coś czujemy, że na żywo dadzą z siebie ponad 110%.

Kissin’ Dynamite, Dynazty i Formosa w Krakowie. Data, miejsce, bilety

Kissin’ Dynamite, Dynazty i Formosa zagrają w Krakowie 8 marca 2023 w klubie Kamienna12. Bilety w cenie 79zł (przedsprzedaż) oraz 100zł w dniu koncertu.
Bilety dostępne na: https://knockoutmusicstore.pl (bilety kolekcjonerskie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *