Kolejne gwiazdy Wacken Open Air 2024

Podczas gdy niektórzy cieszyli się z Black Friday, dla większości fanów metalu z Wacken, każdy dzień to właściwie „Black Everyday”!

Zdajemy sobie sprawę, że żadna zniżka nie jest w stanie sprawić, że poczujecie się bardziej szczęśliwi niż w momwncie, gdy najstarszy i najbardziej znany metalowy festiwal na świecie ogłsza nowe zespoły. Dlatego przedstawiamy pięć nowych kapel, które dołaczą do składu Wacken 2024 i sprawią, że serca wielbicieli ciężkiego brzmienia zaczną bić szybciej.

Wacken 2024. Kto zagra?

Przede wszystkim na scenę wkroczy wiedźma Dani Filth, wraz ze swoją upiornie szykowną grupą demonów – Cradle Of Filth. Przez 30 lat kręcą się po scenach, zacierając granice między black, symfonicznym a death metalem, przyozdabiając swe oblicze czarnym makijażem trupa.

Nie sposób było uniknąć zaproszenia niemieckich Death Metallers – Necrotted. Pomimo 15-letniej historii zespołu są świeżsi niż młot pneumatyczny walący prosto w mózg i gotowi na dokładnie to podczas Wacken Open Air 24.

Zobacz również: Cradle Of Filth zagrali na Wacken Open Air 2019

Najlepszy sposób na zniesienie takiej ilości mroku? Oczywiście piwo. Najlepiej już na śniadanie. A jeszcze lepiej razem z legendarnym zespołem Tankard, który zaserwuje specjalną poranną szklankę, aby poprowdzić was przez dzień pełen przygód na terenie Wacken.

Na pokładzie jest także więcej pozytywnych wibracji z Paddy & The Rats – węgierskimi Celtami, którzy serwują wysokooktanowy folk punk.

I wreszcie spełnia się marzenie! Trudno uwierzyć, ale dotychczas los nie chciał, aby wyjątkowa Suzi Quatro zaszczyciła nas swoją obecnością. Ale teraz nadszedł czas, a amerykańska legenda znana z obcisłej skóry i świetnych utworów pokaże wszystkim swoimi 73 latami, jak naprawdę się to robi! Możemy i z pewnością damy wam całą naszą miłość, Suzi!

Wacken Open Air 2024. Data, zespoły, bilety

Na festiwalu wystąpią między innymi Scorpions, Amon Amarth, In Extremo, Mayhem, Blind Guardian, Pain, Beast In Black oraz Watain and Bury Tomorrow.

Wacken Open Air to największy festiwal heavy metalowy na świecie. Rozpoczynając od 800 gości w 1990 roku, obecnie każdego roku 85 000 fanów z całego świata przyjeżdża do Wacken, zamieniając małą wioskę w Szlezwiku-Holsztynie w centrum sceny festiwalowej na kilka dni. Organizująca WOA Festival GmbH jest połączona z szeroką siecią, która obejmuje zarządzanie zespołami, Wacken Foundation, organizację trasy koncertowej, wydawnictwo muzyczne, metalową podróż, dystrybucję merchandisingu i sprzedaż biletów. We współpracy z partnerami powstają kreatywne rozwiązania i pomysły, które rewolucjonizują doświadczenie festiwalowe, umożliwiają innowacje techniczne i kreują niezwykłe koncepcje wydarzeń. Wacken Open Air 2024 odbędzie się od 31 lipca do 3 sierpnia 2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *