Kolejny headliner Metal Mine Festival 2024

Szwedzka death metalowa załoga Vomitory drugim headlinerem 6 edycji Metal Mine Festival 2024 w Wałbrzychu – do składu dołączają kolejne formacje

Organizatorzy Metal Mine Festival ujawniają pierwszego headlinera. W przyszłym roku festiwal potrwa aż trzy dni i odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2024 roku.

Vomitory ze Szwecji na Metal Mine Festival 2024

Czy szwedzka szkoła metalu śmierci mogłaby istnieć bez Vomitory? Z pewnością nie! Ekipa dowodzona przez braci Gustafsson udowodniła na debiutanckim „Raped in Their Own Blood”, że skandynawski death metal ma do zaoferowania jeszcze brutalniejsze oblicze! Po reaktywacji w 2018 roku fani musieli czekać aż 5 lat na nowy pełnowymiarowy materiał, ale jedno jest pewne – było warto! Ubiegłoroczny „All Heads Are Gona Roll” niejednokrotnie pojawił się w podsumowaniach najlepszych wydawnictw 2023. W tym roku Vomitory pojawi się w Wałbrzychu jako headliner. Gwarantujemy, że ten koncert będzie niczym tytuł jednego z wydawnictw: Terrorize Brutalize Sodomize!

Czytaj również: Obscure Sphinx, Nytt Land wystąpią na 6 edycji Metal Mine Festival 2024 – kolejne potwierdzone składy

Formacja Bipolar Architecture zagra w Polsce

Formacja Bipolar Architecture zadebiutowała w 2020 roku za EPką „The Tragic Protagonist”. Wydawnictwo zwróciło uwagę sporej rzeszy fanów post metalowego grania. Zainteresowanie muzyką doprowadziło do tego, że pierwszy pełnowymiarowy materiał „Depressionland” (2022) ukazał się na CD i winylu. Zaledwie kilka dni temu niemiecko-turecki ansambl wypuścił nowy album zatytułowany „Metaphysicize”, który ukazał się za pośrednictwem renomowanej wytwórni Pelagic Records. Muzyka Bipolar Architecture łączy w sobie sporą dawkę nihilizmu i wściekłości, którą przeplata z drapieżną dzikością hardcore’a i uzupełnia atmosferycznym klimatem mieszanki post-rocka/shoegaze’u. Przygotujcie się na koncert o potężnym ładunku niesamowitych emocji.

Czytaj również: Metal Mine 2024 – WATAIN headlinerem szóstej edycji festiwalu w Wałbrzychu

Pleń zadebiutowała w zeszłym roku, teraz zagra na Metal Mine Festival 2024

Formacja Pleń zadebiutowała w zeszłym roku pod banderą Old Temple. Materiał zatytułowany „Przechrzta” spotkał się z niezwykle dobrym przyjęciem na rodzimej scenie. Potwierdzeniem tego są m.in. występy u boku Azarath i Besatt. Black metal zaprezentowany na ich wydawnictwie łączy polską szkołę z silnymi inspiracjami drugiej fali mroźnej Skandynawii. Natomiast produkcją debiutanckiego albumu zajął się Neithan (Whalesong). Spodziewajcie się prawdziwego mroku, który został okraszony poetyckimi tekstami poruszającymi kwestie dekadencji, nihilizmu i egzystencjalnego kryzysu.

Sewer Dwellers na Metal Mine 2024 w Wałbrzychu

Młoda załoga Sewer Dwellers pochodzi z Krakowa i prezentuje ciekawe spojrzenie na ekstremalny metal. W ich muzyce można usłyszeć mieszankę modern death metalu i deathcore’u z dodatkiem symfonicznych akcentów. Zespół nie ukrywa inspiracji takimi grupami jak Fit Fot An Autopsy czy Chelsea Grin. W roku 2019 grupa wypuściła debiutancką EPkę „Fate of a Maggot” z gościnnym udziałem wokalistów I Declare War i Lorna Shore. Ostatnim wydawnictwem jest singiel „The Cassandra Complex”, a wieść niesie, że muzycy intensywnie pracują nad pełnowymiarowym wydawnictwie. W swoim koncertowym portfolio mogą pochwalić się występami z takimi formacjami jak Aborted, Antigama, Fit For An Autopsy czy Sceptic. Będzie ciężko, intensywnie i bezkompromisowo!

Czytaj również: Metal Mine 2024 – pierwsze ogłoszenia gwiazd szóstej edycji festiwalu w Wałbrzychu

Aktualny Lineup festiwalu Metal Mine 2024 w Wałbrzychu

 • Szwedzki WATAIN (black metal)
 • rodzima FURIA (black metal, nekrofolk),
 • szwedzki MEPHORASH (black metal),
 • polski TRYLION (djent),
 • czeski GUTALAX (goregrind).
 • polski OBSCURE SPHINX (post-metal),
 • z zimnej Syberii NYTT LAND (folk)
 • włoski HIDEOUS DIVINITY (brutal/tech death metal)
 • rodzima legenda black metalu ARKONA (PL),
 • debiut na polskiej scenie death metalowej MORRATH,
 • szwedzka death metalowa załoga VOMITORY,
 • post-metalowa niemiecka formacja BIPOLAR ARCHITECTURE
 • polski deathcore’owy SEWER DWELLERS
 • black metalowy PLEŃ

Wydarzenie: https://fb.me/e/1b5MddTQr

Bilety: https://www.ticketmaster.pl/event/32813

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *