Koncert Finałowy Wacken Metal Battle Polska 2024 – Aquilla Zwycięzcą!

22 maja 2024 roku Warszawa stała się epicentrum metalowych brzmień, goszcząc finał konkursu Wacken Metal Battle Polska. Po licznych eliminacjach, z pięciu najlepszych zespołów wyłoniono jednego zwycięzcę, który zyskał szansę na występ na jednym z największych niemieckich festiwali – Wacken Open Air. Gwiazdą wieczoru był dawno niewidziany w Warszawie zespół Virgin Snatch, który rozgrzał publiczność przed ogłoszeniem wyników.

Z wielką radością ogłaszamy, że tegorocznym zwycięzcą został zespół Aquilla. Serdecznie gratulujemy! Trzymajcie za nich kciuki już w sierpniu, kiedy będą reprezentować Polskę na finale Wacken Metal Battle.

Zwycięzca Wacken Metal Battle Poland 2024

Aquilla to zespół, który przeniósł publiczność w klimat lat 80-tych, prezentując heavy metal w klasycznym wydaniu. Nie szukają na siłę nowości ani nie próbują wynaleźć metalu na nowo. Skupiają się na hołdzie dla legend gatunku, oferując chwytliwe melodie, dynamiczną perkusję, znakomite riffy gitarowe i pełne energii solówki.

Specjalny Gość: Virgin Snatch

Wieczór uświetnił zespół Virgin Snatch, który po długiej przerwie powrócił na warszawską scenę. Ich występ był prawdziwą gratką dla fanów, którzy tęsknili za ich muzyką. Zespół zaprezentował się znakomicie, potwierdzając swoją niezmienną formę i charyzmę sceniczną.

Sylwia Redmann – Partnerka i Promotorka Wacken Metal Battle w Polsce

Nie sposób pominąć roli Sylwii Redmann, partnerki i promotorki konkursu Wacken Metal Battle w Polsce. Sylwia jest ikoną na polskiej scenie muzycznej, od ponad dekady wspierającą metal i promującą nowe talenty. Jej praca w świecie, który często bywa zdominowany przez mężczyzn, jest inspirująca. Sylwia swoim zaangażowaniem i pasją przełamała wiele barier, dając siłę wielu aspirującym muzykom i budując żywą społeczność metalową.

Finał Wacken Metal Battle w Polsce był kolejnym dowodem na to, że Sylwia jest znakomitą promotorką, prezentującą niezwykłe talenty, które pomogła wynieść na szczyty. Dla Wacken Open Air to zaszczyt mieć ją na pokładzie, gdzie jej doświadczenie i niesłabnące zaangażowanie stanowią klucz do sukcesu. Jej rola nie tylko podkreśla jej niesamowite osiągnięcia, ale także naszą determinację w promowaniu różnorodności i doskonałości w świecie metalu. Witamy, @syllscs!

Wacken Metal Battle Polska 2024 przechodzi do historii jako niezwykle udane wydarzenie, pełne emocji, energii i doskonałej muzyki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zespołowi Aquilla, który z pewnością będzie godnie reprezentować nasz kraj w Niemczech. Do zobaczenia w sierpniu na Wacken Open Air!

Zobaczcie galerie z tego wieczoru wszystkich zespołów!

Przed rozpoczęciem konkursu nastąpiło oficjalne losowanie kolejności, w jaki zespoły wystąpią. Poniżej galeria z występów finałowej piątki, oraz gwiazdy wieczoru zespołu Virgin Snatch.

Lilla Veneda

Aquilla

Kingdom of Rock

Serpents

House of Death

Virgin Snatch

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *