Koncert Vader odwołany. Interweniowała kuria biskupia

Skandal! Vader nie zagra na festiwalu w Chojnicach. Interweniowała kuria biskupia

Metalowa grupa Vader miała być gwiazdą odbywającego się w czerwcu InterTony Festiwal 2019. Impreza została odwołana po interwencji lokalnej kurii biskupiej.

Vader nie zagra koncertu, bo odwołał go „parafialny oddział akcji katolickiej”

InterTony Festiwal 2019 miał odbyć się 15 czerwca w Chojnicach, a jego gwiazdą miał być zespół Vader. Jak informowali organizatorzy: impreza ma na celu walkę z rasizmem i dyskryminacją.

Koncert Vader odwołany

Jak poinformował na swoim Facebooku zespół, jego członkowie nie mogą uwierzyć w to, co się stało.

Nam po prostu brak słów, by opisać taki sposób postępowania, jaki można porównać chyba tylko do czasów stalinowskich. Kościół w Polsce po raz kolejny pokazuje, w jaki sposób postrzega wolność i widzi grzech wszędzie , tylko nie w swoich własnych murach. Organizatorom festiwalu dziękujemy za lojalność i odwagę obywatelską! (władze miasta zaproponowały innego headliner’a imprezy, na co organizator się nie zgodził). Fanów oraz tych wszystkich , którzy chcieli nas obejrzeć w Chojnicach zapraszam pod koniec sierpnia do pobliskiego Szczecinka. Tam widać wiara nie jest jeszcze tak zaślepiona przez żądzę władzy i cenzurę.

Poinformował również o wiadomościach jakie otrzymał od organizatora InterTony Festiwal 2019:

Burmistrz wystosował prośbę do Centrum Kultury (nasz główny partner) o zerwanie umowy z zespołem Vader. W ocenie burmistrza mogą nawoływać do nienawiści i przemocy fizycznej, obrażają też uczucia religijne. Centrum Kultury musi teraz wypowiedzieć umowę Vaderowi, czyli nie mamy headlinera. Jest to dla nas równoznaczne z odwołaniem imprezy.

Koncert Vader odwołany: Oświadczenie zespołu

Koncerty metalowych kapel od zawsze wywołują kontrowersje i jest spora grupa osób, które reagują na nie alergicznie. Tak było na przykład w Rzeszowie, kiedy występ grupy Marduk oprotestowali radni PiS, a potem „nieznani sprawcy” w przeddzień imprezy zdemontowali z lokalu rurę z wodomierzem. Po nalocie służb miejskich koncert musiał zostać odwołany, ale to tylko jeden z elementów większej układanki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *