Koncerty w Polsce w 2023 roku. Co nam przyniesie nadchodzący 2023 rok?

W 2022 roku branża koncertowa w pełni odżyła po obostrzeniach pandemicznych. Ruszyły koncerty zarówno te mniejsze, jak i te większe oraz festiwale oraz regularne występy czołówki polskiej sceny. Co nas czeka w nowym nadchodzącym 2023 roku?

Poniższe zestawienie pokazuje niewielki wycinek tego, co nas czeka w 2023 roku. A szykują się naprawdę bardzo wartościowe imprezy:

Dream Theater – Warszawa, COS Torwar. 29.01.2023

Dream Theter jeszcze pół roku temu wystąpili w krakowskiej Tauron Arena, a jesienią został ogłoszony kolejny koncert tego zespołu – tym razem w Warszawie. Trochę nieszczęśliwie się złożyło, że termin koncertu pokrywa się z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bilety na Dream Theater dostępne pod linkiem: https://bit.ly/DREAM_THEATER_WARSAW

Robbie Williams – Kraków, Tauron Arena. 12.03.2023

Robbie Williams z początkiem 2023 roku rusza w trasę XXV Tour. W ten sposób muzyk chce podsumować swą 25-letnią obecność na scenie. Trasa obejmuje także Polskę i tym sposobem 12 marca artysta wystąpi w krakowskiej Tauron Arenie. Jak niektórzy pamiętają muzyk swą karierę rozpoczynał od grupy Take That, która swego czasu zyskała ogromną popularność. Bilety dostępne na stronie Live Nation Polska oraz w serwisie Ticketmaster.

The Vamps – Warszawa, Hala Expo XXI. 27.03.2023

Idole nastolatek przyjeżdżają do Warszawy na jedyny koncert w Polsce. To już dekada odkąd The Vamps podbijają młode serca na całym świecie. Bilety na to wydarzenie dostępne pod linkiem: https://www.timeforgig.com/pl/the-vamps-warszawa/events/g655oe

Sabaton – Łódź, Atlas Arena, 9.05.2023

Sabaton powróci do Polski po udanym koncercie w krakowskiej Tauron Arenie (sierpień 2022)! Grupa promuje obecnie swój najnowszy album „The War To End All Wars”, wydany przez Nuclear Blast Records (2022). Podczas majowej trasy zespołu towarzyszyć im będą intrygujący goście: Babymetal oraz Lordi. Bilety dostępne pod linkami: https://knockoutmusicstore.pl (bilety kolekcjonerskie na płytę) oraz https://ebilet.pl (bilety na płytę oraz na sektory)

Peter Gabriel – Kraków, Tauron Arena, 18.05.2022

Peter Gabriel wydaje płytę „I/O” i trasę „i/o Tour” rozpoczyna koncertem w krakowskiej Tauron Arenie. Będą to pierwsze koncerty artysty poza Ameryką Północną od czasu trasy „Back To Front Tour” z 2014 roku. Właśnie podczas tamtej trasy artysta ostatni raz odwiedził nasz kraj (wcześniej w 2012 roku wystąpił na Life Festival w Oświęcimiu). Bilety dostępne na stronie Live Nation Polska oraz w serwisie Ticketmaster.

YES – Wrocław i Warszawa 22-23.05.2023

Trasa koncertowa zespołu YES celebrująca jubileusz płyty „Relayer” była kilkukrotnie przekładana, głównie ze względu na obostrzenia pandemiczne. W ubiegłym roku decyzje o przełożeniu koncertów na 2023 rok podjęto na miesiąc przed planowanym terminem. Bilety na obydwa koncerty dostępne na stronie Live Nation Polska oraz w serwisie Ticketmaster.

Def Leppard & Mötley Crüe – Kraków, Tauron Arena, 31.05.2023

Def Leppard i Mötley Crüe idą za ciosem po największej północnoamerykańskiej trasie stadionowej w 2022 roku, na którą sprzedano ponad 1,3 miliona biletów. Ikony rocka wyruszą w świat w 2023 roku w ramach wspólnej trasy „The World Tour”! Bilety dostępne na stronie Live Nation Polska oraz w serwisie Ticketmaster.

Iron Maiden – Kraków, Tauron Arena, 13-14.06.2023

Tym razem nie jeden, a dwa koncerty Iron Maiden w Krakowie. Zespół wykona utwory z najnowszego albumu Senjutsu, nie zabraknie utworów z kultowej płyty Somewhere In Time z 1986 roku i innych klasycznych kawałków. Drugi termin koncertu (14 czerwca) wziął się w związku z ogromnym zainteresowaniem pierwszym występem zespołu. Trasa THE FUTURE PAST TOUR zawierać będzie wcześniej niewykonywane utwory z ostatniego studyjnego albumu zespołu – Senjutsu, a także skupi się na kultowej płycie Somewhere In Time oraz innych klasycznych kawałkach. Bilety dostępne na stronie Live Nation Polska oraz w serwisie Ticketmaster.

Red Hot Chili Peppers – Warszawa, PGE Narodowy, 21.06.2023

Red Hot Chili Peppers wydali w 2022 roku dwie płyty w odstępie raptem paru miesięcy. Oba albumy zostały nagrane w legendarnym składzie z Johnem Frusciante na gitarze. Trasa koncertowa zespołu obejmuje 23 koncerty, a wśród gości specjalnych takie sławy, jak Iggy Pop (który wystąpi na tymże koncercie), The Mars Volta czy St Vincent. Bilety dostępne na stronie Live Nation Polska oraz w serwisie Ticketmaster.

P!NK – Warszawa, PGE Narodowy, 16.07.2023

P!NK powraca! Dzisiaj globalna ikona popu P!NK ogłasza koncert w Polsce w ramach europejskiej trasy koncertowej w 2023 roku! Koncert zaplanowany jest na 16 lipca 2023 roku na PGE Narodowym. Po raz pierwszy od 2019 roku, po fenomenalnie wyprzedanej trasie Beautiful Trauma World Tour, artystka wraca do nas z nową energią i swoim potężnym głosem. Bilety dostępne na stronie Live Nation Polska oraz w serwisie Ticketmaster.

Sting – Kraków, Tauron Arena, 20.07.2023

The Cherrytree Music Company i Live Nation potwierdzają, że Sting zagra 20.07.2023 specjalny koncert w ramach trasy My Songs w TAURON Arenie Kraków. W trasie Stingowi towarzyszyć będzie elektryczny, rockowy zespół. Będzie można usłyszeć największe przeboje artysty oraz klasyki z repertuaru The Police, czyli „Roxane„, „Englishman in New York„, „Every Breath You Take„, „Message In A Bottle” czy „Fragile„. Bilety dostępne na stronie Live Nation Polska oraz w serwisie Ticketmaster.

Rammstein – Chorzów, Stadion Śląski 30-31.07.2023

Pierwotnie miał być tylko jeden koncert Rammstein w Chorzowie, ale w związku z ogromnym zainteresowaniem ogłoszono drugi koncert. Dotychczasową twórczość grupy zamyka album „Zeit” wydany w 2022 roku. Ich występy pełne są spektakularnych pokazów pirotechnicznych. Bilety dostępne na stronie Live Nation Polska oraz w serwisie Ticketmaster.

Depeche Mode – Warszawa, PGE Narodowy, 2.08.2023 i Kraków, Tauron Arena, 4.08.2023

Depeche Mode ogłosili najpierw koncert w Warszawie, a niedługo później dodatkowy koncert w Krakowie. Po śmierci Andy’ego Fletchera Dave Gahan i Martin Gore postanowili nadal działać. Na rok 2023 zapowiadany jest kolejny album grupy (Memento Mori) oraz trasa koncertowa. Bilety dostępne na stronie Live Nation Polska oraz w serwisie Ticketmaster.

Festiwale i inne

Nie tylko koncerty zagranicznych gwiazd, ale również nasza krajowa scena muzyczna szykuje trochę koncertów na przyszły rok. Już serię akustycznych koncertów „MTV Unplugged” ogłosił Lady Pank, ogłoszone zostały koncerty Farben Lehre i Ralpha Kamińskiego. Zapewne pozostałe gwiazdy krajowej czołówki ogłoszą kolejne swoje trasy koncertowe. Poza koncertami zaplanowane zostały festiwale, które odbywają się regularnie od lat. Przyjrzyjmy się niektórym z nich:

Metal Hammer Festival – Łódź, Atlas Arena, 5.06.2023

Niedawno wymieniliśmy pełny skład festiwalu. Główną gwiazdą będzie zespół Pantera. W Atlas Arenie pojawią się także: Hatebreed, Crowbar, Illusion, Flapjack i Subterfuge. Bilety dostępne na stronach: https://shop.metalmind.com.pl/157,bilety_22,pl.html (KOLEKCJONERSKIE), www.eventim.pl/artist/metal-hammer-festival , www.ebilet.pl

Mystic Festival – Gdańsk, 7-10.06.2023

Podobnie jak w zeszłym roku, Mystic Festival odbędzie się na terenie Stoczni Gdańskiej. Co jakiś czas ogłaszane są kolejne zespoły, które wystąpią podczas tej cyklicznej imprezy. Bilety dostępne na stronie organizatora.

Hard Rock Heroes Festival – 12.06.2023

Niedługo po Mystic Festival i zarazem tydzień po Metal Hammer Festival ogłoszono imprezę, której headlinerem będzie Deep Purple. Kolejne gwiazdy dołączają do lineup imprezy. Polską scenę reprezentować będzie Kruk & Wojtek Cugowski, a wśród zagranicznych gości m.in. szkocka grupa Nazareth. Bilety dostęne pod linkami shop.metalmind.com.plwww.eventim.plwww.ebilet.pl

Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego – wstępnie 1-2.07.2023

Festiwal ten odbywa się od 2007 roku, początkowo w Gniewkowie, a w latach 2016 – 2020 w Toruniu, w 2021 roku ponownie w Gniewkowie, zaś w 2022 roku w Gniewkowie i Toruniu. Na chwilę obecną znany jest wstępny termin festiwalu, więcej szczegółów niebawem, myślę że bliżej kwietnia. Wstęp jest darmowy.

Castle Party Festival – Bolków, 13-16.07.2023

Ten festiwal muzyki gotyckiej i temu podobnych brzmień odbywa się od połowy lat 90-tych. Początkowo w Grodkowie, a potem na zamku w Bolkowie. Na chwilę obecną ogłoszono część lineupu i kolejne zespoły będą ogłaszane bliżej festiwalu. Pierwsza pula karnetów rozeszła się w 3 godziny. Wśród zapowiadanych gwiazd m.in. Therion, The 69 Eyes, Grendel czy Deine Lakaien. Bilety i karnety można kupić pod linkiem https://castleparty.com/bilety.html

Ostrów Rock Festival – Zalew Piaski Szczygliczka – Ostrów WIelkopolski, 29-30.07.2023

Dwudniowa edycja tej imprezy. Wśród ogłoszonych gwiazd m.in. Threshold, Collage, Millenium czy Riverside. Bilety i inne informacje na stronie organizatora.

Summer Dying Loud – Aleksandrów Łódzki, 7-9.09.2023

Pod koniec 2023 roku ogłoszono pierwszych wykonawców tego festiwalu (o czym pisaliśmy). Trzy dni, dwie sceny i 48 starannie wyselekcjonowanych koncertów. Będziemy informować na bieżąco, gdy tylko pojawią się kolejne ogłoszenia dotyczące tego festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *