Korpiklaani i Heidevolk zagrali przed Alestorm. Zobacz zdjęcia z koncertu w Birmingham

Alestorm zagrali w zeszły piątek w O2 Academy. Dziś prezentujemy Wam drugą część galerii z koncertu w Birmingham.

Korpiklaani i wikongowie z Heidevolk supportowali piratów z Alestorm w zeszły piątek. To był znakomity wieczór pełen nie tylko pirackich przyśpiewek, ale również polki i duńskiego folku. Zapraszamy Was do drugiej części galerii z tego wydarzenia.

Czytaj także: Alestorm rozkręcili imprezę w Birmingham [ZDJĘCIA]

Duński pagan metal z charyzmą

Panowie z Heidevolk byli pierwszym zespołem, który pojawił się na scenie w O2 Academy. Charyzmatyczny zespół szybko przysposobił sobie serca publiki, która żywo reagowała na to co działo się na deskach. Heidevolk to znakomite połączenie folku i metalu. W ich utworach możemy usłyszeć przede wszystkim język duński. Zespół w swojej twórczości inspiruje się naturą, legendami oraz germańską mitologią. Tego wieczoru muzycy dali świetne show. Dwóch charyzmatycznych wokalistów nie jest częstym widokiem podczas koncertów. Melodyjnie, żywiołowo i z przytupem. Nic dziwnego, że publika dała się porwać do tańca.

Korpiklaani- czyli fiński żywioł w akcji

Kolejnym zespołem, który pojawił się tego wieczoru na scenie był Korpiklaani. Fińczycy pierwotnie byli znani ze swojej folkowej twórczości, ale postanowili pójść w metal. Efektem tego mamy mieszankę totalnie wybuchową! Porywające i rytmiczne melodie same porywają słuchacza w wir zabawy. To jeden z tych zespołów, który nie pozostawia czasu na wytchnienie między utworami. Stylistycznie bardzo pasujący do Alestorm przyciągnął nie jednego ciekawskiego słuchacza pod scenę. Korpiklaani wiedzą, na czym polega dobra zabawa i wiedzą również, że jednym z jej elementów są niespodzianki. Tym razem zespół wykonał utwór „Beer Beer” z gościnnym udziałem Christophera Bowesa, wokalisty Alestorm.

Czytaj także: Enslaved wyrusza w europejską trasę. Zobacz daty i miejsca koncertów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *