Kreator w Katowicach [ZDJĘCIA]

Katowicki Spodek po raz kolejny stał się areną niezapomnianego wydarzenia dla miłośników metalowej muzyki. Tym razem, na jego scenie wystąpili trzej legendarni wykonawcy: Megadeth, Kreator i Sacred Reich, tworząc niepowtarzalne widowisko pod nazwą Triple Thrash Triumph.

Kreator, niemiecki zespół thrash metalowy założony w 1982 roku w Essen przez gitarzystę i wokalistę Mille Petrozzę oraz perkusistę Jürgena „Ventora” Reila, od lat zalicza się do grona najbardziej szanowanych i kultowych formacji tego gatunku. Już w latach 80., kiedy żelazna kurtyna wciąż dzieliła Europę, Kreator odwiedzał Polskę, a ich koncerty w katowickim Spodku stały się legendą.

Kreator powrócił do Katowic

Od tamtej pory, niezmiennie przyjeżdżają do Polski, nigdy nie zapominając o swoich wiernych polskich fanach, i zawsze dostarczają niezapomnianych przeżyć.

Mille Petrozza, charyzmatyczny lider zespołu, od samego początku pozostaje nieodłącznym elementem Kreatora, kontynuując swój muzyczny szlak wraz z kolejnymi muzykami. Jürgen „Ventor” Reil, perkusista zespołu, choć na pewien czas opuścił skład w latach 90. XX wieku, powrócił w 1996 roku, stając się drugim filarem zespołu. W roku 1995 do zespołu dołączył basista Christian „Speesy” Giesler, a w 2001 roku skład uzupełnił kapitalny fiński gitarzysta Waltari, Sami Yli-Sirniö. Wspólny wysiłek tych utalentowanych muzyków zaowocował wieloma fantastycznymi albumami, takimi jak wydany w roku 2017 „Gods Of Violence”, który zajął szczyt niemieckiego notowania płyt, stawiając Kreatora na wyjątkowym miejscu w historii niemieckiego thrash metalu.

Zobacz również: Megadeth w Polsce [ZDJĘCIA]

Triple Thrash Triumph to kolejny dowód na to, że metalowa scena nadal jest żywa i przyciąga rzesze oddanych fanów. To również potwierdzenie, że katowicki Spodek pozostaje miejscem nie tylko dla gwiazd światowego formatu, ale także dla artystów, którzy trwają w sercach polskich melomanów od dziesięcioleci.

Triple Thrash Triumph w Katowicach

Organizatorzy tego spektakularnego wydarzenia dziękują fanom za ich nieustającą miłość do muzyki, a zespołom za bezkompromisowe i ekscytujące występy. Triple Thrash Triumph zapisze się w historii polskiej sceny muzycznej jako niezapomniana noc, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich, którzy mieli okazję być częścią tego metalowego triumfu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *