Kvelertak – premiera singla „Skoggangr” z nadchodzącej płyty, a już jesienią koncert w Polsce

Norwedzy Kvelertak zapowiadają nowe wydawnictwo udostępniając utwór „Skoggangr”.”Endling” piąty album studyjny ukaże się on 8 września 2023 roku nakładem Rise Records i Petroleum Records.

O najnowszym utworze z nadchodzącej płyty zespół mówi tak:

Skoggangr to pierwsza piosenka, którą napisaliśmy dla Endling. To piosenka o Helmucie Von Botnlausie, którego historia życia i pisane płyty zainspirowały wiele tekstów na albumie. Wszystko dzieje się na wrzosowiskach i terenach górskich południowo-zachodniego wybrzeża Norwegii, gdzie urodził się Helmut. To tutaj spędził większość swojego odosobnionego życia, żyjąc z tego, co może mu zapewnić ziemia, walcząc z każdym, kto próbuje zniszczyć otaczającą go przyrodę. Turbiny wiatrowe i deweloperzy nieruchomości, uważajcie!!

Na zapowiadanym na 8 września albumie „Endling” znajdzie się dziesięć kompozycji.
Lista utworów „Endling”:

  1. Kroterveg Te Helvete
  2. Fedrekult
  3. Likvoke
  4. Motsols
  5. Dogeniktens Kvad
  6. Endling
  7. Skoggangr
  8. Paranoia 297
  9. Svart September
  10. Morild

Od początku swojej kariery Kvelertak zdobył cztery norweskie nagrody Grammy, między innymi w kategorii najlepszy debiut oraz najlepszy album rockowo-metalowy za wszystkie wydane albumy. Grupa słynie z niesamowicie energetycznych koncertów, podczas których zarówno zespół, jak i publiczność wylewają z siebie hektolitry potu.

Kvelertak wraca do Polski na jedyny koncert

Kvelertak powstał w roku 2007 roku, a po trzech latach światło dzienne ujrzał debiutancki album zatytułowany po prostu „Kvelertak”, który sprawił, że zespół okrzyknięto w Norwegii prawdziwą sensacją. Kolejne albumy zespołu, takie jak „Meir” (2013) i „Nattesferd” (2016), również cieszyły się uznaniem krytyków i fanów. Muzykę kapeli charakteryzuje oryginalne współbrzmienie energicznego rock and rolla, black metalu oraz punka, zaś teksty grupy odwołują się do mitologii nordyckiej. Grupa podbija każde miejsce, w którym gra dzięki wyjątkowej mieszance klasycznego rock’n’rolla z lat 70. i norweskiego black metalu. Występy Kvelertak na żywo można podsumować słowami: wielkie i porywające.

Kvelertak: data, miejsce, bilety

W ostatnich latach Kvelertak dzielił scenę z Converage, MastodonGhost, Slayer i Metallica. Frontman zespołu Metallica James Hetfield jest wielkim fanem zespołu. Grupa promować będzie swój najnowszy album „Endling”, którego premiera została zaplanowana na 8 września (Rise Records/Petroleum Records). Już teraz możecie posłuchać pierwszej zapowiedzi tego wydawnictwa – utworu „Krøterveg Te Helvete”!

Kvelertak słynie z pełnych pasji koncertów. Ich muzyka łączy w sobie siłę i agresję z melodyjnością i zapadającymi w pamięć refrenami. Jeśli lubisz mocną, przebojową muzykę z ciekawymi tekstami, to warto posłuchać twórczości Kvelertak.

Grupa zagra już 27 października (piątek) 2023 w warszawskiej Proximie.
Bilety w cenach: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu na Knock Out Music Store

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *