Lacuna Coil udostępnia video do najnowszego singla „Never Dawn”

Najnowszy album grupy ma się ukazać w tym roku, zespół obiecywał w wywiadach, że 2023 ujrzy światło najnowsza produkcja srudyjna, tym czasem premierę miał singiel „Never Dawn”.

Włoskie gwiazdy metalu Lacuna Coil publikuje video do najnowszego singla „Never Dawn”. „Never Dawn” prezentuje charakterystyczne melodyjne brzmienie Lacuna Coil, z potężnymi gitarowymi riffami i hipnotyzującymi harmoniami wokalnymi Cristiny Scabbii i Andrea Ferro. Utwór odnosi się do ludzkiego ducha, eksplorując tematy wewnętrznej siły i wiecznej walki między światłem a ciemnością.

Przy „Never Dawn” firma LACUNA COIL nawiązała współpracę z CMON, znanym wydawcą gier planszowych, stojącym za popularną grą „Zombicide”. „Never Dawn” jest godnym uwagi dodatkiem do najnowszego projektu CMON na Kickstarterze, „Zombicide: White Death”, i początkowo był używany jako wersja instrumentalna w zwiastunie kampanii.

Cristina komentuje nową piosenkę: „Po raz pierwszy zaprezentowana, w wersji instrumentalnej, w zwiastunie gry Zombicide White Death, a następnie w wersji na żywo, podczas naszego ostatniego wyprzedanego koncertu w Los Angeles, jesteśmy niesamowicie podekscytowani, że wreszcie możemy zaprezentować pełną wersję„ Never Dawn ”! Ta piosenka to survivalowa podróż po groteskowych i mroźnych krainach, gdzie moc jest główną bronią. Rozpal ogień w swoim sercu i ciesz się słuchaniem!”

Pod koniec zeszłego roku zespół deklarował podjęcie pracy nad nowym wydawnictwem.

„Pracowaliśmy nad tym trochę i planujemy zająć się tym w pełni na początku 2023 roku” – powiedział Ferro. „Mamy bardzo podstawowe wersje i koncepcje utwórów, nad którymi pracujemy. Przyjrzeliśmy się kilku pomysłom na okładki albumów i zastanawialiśmy się nad tytułami, ale jest jeszcze wcześnie i nic nie jest jeszcze ostateczne. Nie chcemy niczego przyspieszać i chcemy, aby był to album wysokiej jakości.


Wokalistka Cristina Scabbia podsumowuje: „Właściwie napisaliśmy kilka piosenek. Mamy jakieś pięć – sześć utwórów, nad którymi pracujemy, ale to nie był jeszcze czas na wydanie pełnej płyty. Również dlatego, że naprawdę opieramy naszą inspirację na życiu, na doświadczeniach i, szczerze mówiąc, nie chcieliśmy pisać płyty o pandemii”

LACUNA COIL spędziła ostatnie kilka miesięcy promując „Comalies XX”, niedawno wydaną „zdekonstruowaną” wersję trzeciego albumu zespołu „Comalies”.

Płyta „Comalies XX” została udostępniona 14 października 2022 roku nakładem Century Media Records. LACUNA COIL uczciła 20. rocznicę powstania „Comalies”, wykonując ją w całości na jednodniowym koncercie 15 października 2022 roku w Fabrique w Mediolanie.

„Comalies” na której znalazł się przełomowy singiel zespołu „Heaven’s A Lie” został pierwotnie wydany 29 października 2002 roku przez Century Media Records.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *