Laibach. Grupa, którą inspirował się Rammstein, zagra dwa klubowe koncerty

W tym roku Laibach zagra w Polsce aż 3 razy. Specjalny, przekrojowy set z okazji 40 lecia zespołu odbędzie się na festiwalu Castle Party. Potem grupa Milana Frasa wystąpi na dwóch klubowych imprezach.

W 2023 roku słoweński zespół Laibach zagra aż trzy razy w Polsce. Pierwszy z nich będzie wyjątkowym, przekrojowym setem z okazji 40-lecia istnienia zespołu, który odbędzie się na festiwalu Castle Party. Grupa Milana Frasa wróci do Polski jesienią i zagra w Katowicach i Warszawie.

Słoweńska grupa Laibach zagra aż trzy razy w Polsce, w tym wyjątkowy koncert na festiwalu Castle Party

Laibach, znany ze swojej muzyki industrial, dark wave i eksperymentalnej, powstał w 1980 roku w ówczesnej Jugosławii, w mieście Trbovlje. Od tamtej pory zespół prowokował i zaskakiwał swoją ponadprzeciętną inteligencją oraz niekonwencjonalnym podejściem do twórczości.

Zespół flirtował z pop kulturą, korzystał z nazistowskiej ikonografii i komponował muzykę dla różnych dziedzin sztuki, w tym teatru, filmu czy wystaw. W dorobku Laibach znajdziemy również niezapomniane przeróbki utworów takich jak „Life Is Life” Opus, „In The Army Now” Status Quo czy „Final Countdown” Europe. Wyjątkową pozycją w ich biografii było wystąpienie w Korei Północnej z koncertem z piosenkami z filmu „The Sound Of Music”.

Obecnie grupa promuje „Sketches of the Red Districts” wespół z EP-ką „Love Is Still Alive”. Ten właśnie repertuar usłyszymy na dwóch klubowych koncertach jesienią. Na Castle Party grupa wystąpi natomiast z przekrojowym, jubileuszowym setem.

Laibach zagra aż trzy razy w Polsce. Sprawdź szczegóły wydarzeń

Koncerty Laibach to nie tylko muzyka i głęboki głos Milana Frasa, ale również oprawa wizualna i niepowtarzalny klimat. Zespół lubi występować w Polsce, co było zauważalne podczas wszystkich wcześniejszych występów w naszym kraju.

W 2023 roku Laibach zagra trzy koncerty w Polsce, a fani będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym przekrojowym secie z okazji 40-lecia zespołu na festiwalu Castle Party oraz na dwóch klubowych imprezach w Katowicach i Warszawie. Klubowe imprezy odbędą się kolejno 18 listopada w Katowicach oraz 19 listopada w Warszawie. Bilety możecie kupić dostępne w Knock Out Music Store (druki kolekcjonerskie).

Jak informują organizatorzy, festiwal Castle Party odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2023 roku. Koncerty jak zawsze będą na zamku w Bolkowie oraz scenie plenerowej a koncert Laibach będzie jednym z najważniejszych punktów imprezy.

Bilety z kolejnych puli można kupić pod linkiem https://castleparty.com/bilety.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *