Laibach headlinerem Castle Party 2023. Grupa, którą inspirował się Rammstein, zagra w Bolkowie

Znamy headlinera tegorocznego festiwalu Castle Party! Ćwierćwiecze obecności w murach Zamku Bolków festiwal świętować będzie przy dźwiękach legendarnego kolektywu Laibach!

Laibach, będąc jednym z najbardziej wpływowych zjawisk sceny industrialnej, to oczywiście nie tylko muzyka. Działalność Neue Slowenische Kunst obejmuje wszelkie dziedziny sztuki, żywo i w kontrowersyjny sposób komentujące kwestie polityczne i społeczne już od ponad 40 lat.

Laibach headlinerem Castle Party 2023

Koncert Laibach to więcej niż tylko muzyka, głęboki głos Milana Frasa i jego charakterystyczna „pilotka”. To również oprawa wizualna i wyjątkowy klimat. Zespół lubi występować w Polsce i czuć to podczas każdej wizyty, a tych było kilkadziesiąt.

I to właśnie w murach bolkowskiego zamku Laibach zaprezentuje specjalny, przekrojowy repertuar z całego okresu działalności.

Castle Party 2023. Co wiemy o festiwalu?

Na festiwal przyjeżdża corocznie kilka tysięcy fanów rocka gotyckiego, gothic metalu, elektro, industrialu i rytmów pokrewnych. Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 1994 roku, a w imprezie wzięło udział około 300 osób. Obecnie frekwencja jest o wiele większa, a na wydarzenie przyjeżdżają fani z całego świata.

Udział w tegorocznej edycji festiwalu potwierdziły dotychczas m.in. Therion, Deine Lakaien, The House of Usher, The 69 Eyes, Forced to Mode, Suicide Commando, The Beauty of Gemina, Dolch, Alien Vampires i wielu innych.

Castle Party 2023. Daty, bilety

Jak informują organizatorzy, festiwal Castle Party odbędzie się w dniach 13-16 lipca 2023 roku. Koncerty jak zawsze będą na zamku w Bolkowie oraz scenie plenerowej. Ze względu na ogromne zainteresowanie festiwalomym merchem, festiwalowy sklepik będzie całoroczny!

Bilety z kolejnych puli można kupić pod linkiem https://castleparty.com/bilety.html

3 godziny. Tyle potrzebowali fani Castle Party na wykupienie pierwszej puli biletów na imprezę, która wystartuje za niemal rok. Kolejny festiwal planowany jest w dniach 13-16 lipca 2023 roku.

Live Rock ponownie jest patronem medialnym imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *