Laibach powraca do Polski na dwa koncerty

Słoweńscy industrialowi ekscentrycy zagrają 27 maja w Toruniu i dzień później w Lublinie!

Laibach to jedna z najbardziej ekstremalnych grup tego świata. Martial industrial (przecinany wpływami awangardowymi i elektronicznymi) autorstwa Laibach nie traci na aktualności – podobnie jak ich bogata strona wizualna czy stale generowane kontrowersje. To ponadczasowy kolektyw.

Słoweńska grupa Laibach zagra dwa koncerty w Polsce

Laibach nie jest zwyczajnym zespołem. W zasadzie w pojedynkę wymyślili martial industrial, ale nigdy nie trzymali się wyłącznie jednego nurtu. Niemal od najwcześniejszych lat proponowali awangardowe i wyprzedzające swój czas pomysły, do tego niejednokrotnie flirtowali z różnymi formami elektroniki – owszem, z electro również. A to tylko czubek góry lodowej, bo cel słoweńskiego kolektywu nigdy nie polegał wyłącznie na nagrywaniu dobrej muzyki.

Mało kto w tak niszowym nurcie wzbudził tyle kontrowersji na światową skalę – czy to jadąc do Korei Północnej i odgrywając tam amerykański musical, czy to przebierając się w szemrane mundury i nagrywając w nich wideo, jak chodzą sobie po supermarkecie… Co więcej, Laibach to siła niedomówień. Nigdy nie wchodzą w dialogi z oskarżycielami, nie przygotowują kilometrowych oświadczeń z pracującą w pocie czoła ekipą PR-owców. Po prostu milczą, a następnie dalej robią swoje – ku uciesze fanów i oburzeniu odbiorców nieprzygotowanych na tak intensywny przekaz. Jesteśmy jednak pewni, że wy jesteście gotowi, dlatego gorąco zachęcamy do stawiennictwa na koncertach.

Czytaj także: Laibach. Grupa, którą inspirował się Rammstein, zagrała w Katowicach [ZDJĘCIA]

Laibach, znany ze swojej muzyki industrial, dark wave i eksperymentalnej, powstał w 1980 roku w ówczesnej Jugosławii, w mieście Trbovlje. Od tamtej pory zespół prowokował i zaskakiwał swoją ponadprzeciętną inteligencją oraz niekonwencjonalnym podejściem do twórczości.

Czytaj także: Laibach wystąpił na Castle Party 2023. Fani zachwyceni spektakularnym widowiskiem

Zespół flirtował z pop kulturą, korzystał z nazistowskiej ikonografii i komponował muzykę dla różnych dziedzin sztuki, w tym teatru, filmu czy wystaw. W dorobku Laibach znajdziemy również niezapomniane przeróbki utworów takich jak „Life Is Life” Opus, „In The Army Now” Status Quo czy „Final Countdown” Europe. Wyjątkową pozycją w ich biografii było wystąpienie w Korei Północnej z koncertem z piosenkami z filmu „The Sound Of Music”.

LAIBACH (Słowenia) industrial, avant-garde

Kiedy: 27 maja (poniedziałek) 2024
Gdzie: Toruń @ CKK Jordanki, aleja Solidarności 1/3

Kiedy: 28 maja (wtorek) 2024
Gdzie: Lublin @ Radio Lublin, Obrońców Pokoju 2


Bilety: 119/129 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety są już dostępne w sprzedaży na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *