Leaves’ Eyes przyjadą do Polski w ramach trasy „Myths Of Fate”

Potrójna dawka epickiego do granic metalu w trzech polskich miastach. Leaves’ Eyes oraz NorthTale i Catalyst Crime wystąpią w kwietniu w Krakowie, Warszawie i Gdańsku.

LEAVES’ EYES (Niemcy) metal symfoniczny:

Niekwestionowany sukces Leaves’ Eyes osiągnięty na przełomie dwóch dekad działalności ma miejsce za sprawą wielu czynników. Jednym z nich jest pełna swoboda artystyczna. Grupa dowodzona przez zawsze kreatywnego Alexandra Krulla (znanego również z Atrocity) ma bowiem umocowanie stylistyczne przede wszystkim w metalu symfonicznym, ale błędnym jest myślenie, że na tym kończą się możliwości składu z Ludwigsburg. Formacja nie stroni od zawsze skutecznej wzniosłości heavymetalowych melodii, lubi melodramatyczną atmosferę metalu gotyckiego, a do tego chętnie sięga po folkowo/celtycki sztafaż brzmień. Dużo elementów, lecz każdy z nich idealnie wpasowuje się w twórczość kapeli, przy czym wszystkie te komponenty swoim wokalem fenomenalnie dźwiga charyzmatyczna Elina Siirala. Koncertowy must-have, będzie epicko.

NORTHTALE (Szwecja / USA) power metal:

Już po sesjach zdjęciowych dosyć dobrze widać, że NorthTale nie kombinują i mimo szerokich horyzontów są wierni swojej powermetalowej tożsamości. Skandynawsko-amerykańska grupa podchodzi do gatunku w najlepszy sposób, ciskając w słuchacza patosem, wymyślnymi solówkami i niemalże filmowo doniosłą atmosferą, od której bicepsy rosną w kilkanaście sekund. Jest w tym dużo szybkich temp, jest zaskakujący jak na ten gatunek ciężar, a do tego smaczki symfoniczne i techniczne zagrywki prowadzące w prostej linii do metalu progresywnego. Świetnie wyważony pakiet stylistyczny.

CATALYST CRIME (Niemcy / Kanada / USA) metal symfoniczny:

Założone przed dwoma laty Catalyst Crime to oczywiście młody skład, ale pod żadnym pozorem żółtodzioby. W szeregi formacji wchodzą same doświadczone persony, by wymienić chociażby Zoe Marie Federoff na wokalu, która od niedawna jest częścią Cradle of Filth. Międzynarodowa grupa gra metal symfoniczny z wyraźnie słyszalną wkładką powermetalową. Na pierwszy plan wysuwają się świetne wokale wspomnianej Zoe, ale instrumentalna kreatywność, ciężar i mnogość melodii również robią swoje.

Wystąpią:
LEAVES’ EYES (Niemcy) symphonic metal
+
NorthTale (Szwecja / USA) power metal
Catalyst Crime (Niemcy / Kanada / USA) symphonic metal

Kiedy: 8 kwietnia (poniedziałek) 2024
Gdzie: Kraków @ Kamienna12, ul. Kamienna 12
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 9 kwietnia (wtorek) 2024
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Kiedy: 10 kwietnia (środa) 2024
Gdzie: Gdańsk @ Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1
Bilety: 99/109 zł – przedsprzedaż, 120 zł – w dniu koncertu
Organizator: Drizzly Grizzly

Bilety na koncerty będzie można zakupić już od 8 grudnia (11:00) na: https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie) oraz https://tickets.drizzlygrizzly.pl (tylko Gdańsk!)

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *