Lebanon Hanover na trzech koncertach w Polsce

W związku z dużym zainteresowaniem grudniowymi koncertami Lebanon Hanover w Krakowie i Warszawie ogłaszamy trzecią datę w Poznaniu. Zespół wraz z Chaos International wystąpi w poniedziałek 9 grudnia w klubie 2 Progi.

Larissa Iceglass (gitara, wokal) i William Maybelline (bas, wokal) założyli w 2010 duet Lebanon Hanover, grający post-punk, a mający swoją siedzibę w Berlinie. Prezentując swój zimny jak lód post-punk, zawierają w nim również swoje fascynacje pięknem jakie tworzy estetyka art nouveau, eksplorując przy tym brytyjskie wybrzeża i lasy nocą, jak również inspirując się urbanistyką miasta Berlin.
Mroczne wokale, posępne i ostre gitary z chwytliwymi liniami basu, tworzą trudną do naśladowania atmosferę, w którą każdy słuchający muzyki tej grupy chętnie się zanurza.

CHAOS INTERNATIONAL
Debiutancki minialbum, który ukazał się 29 marca 2024 roku nakładem wytwórni Die Blinden Records (Antwerpia), to rezultat twórczości brytyjsko-polskiego multiinstrumentalisty Vincenza Wieczerzyńskiego, działającego pod pseudonimem Chaos International. Wykorzystując zarówno vintage’owe, jak i współczesne urządzenia analogowe i cyfrowe, mieszkający w Poznaniu artysta eksploruje tematy wojny, zdrady oraz postmodernizmu. Jest zdecydowanym zwolennikiem całkowicie żywych występów elektronicznych, które wykonuje z gracją za pomocą hybrydowych zestawów modularnych i półmodularnych, dodając w ten sposób do wizualnej, organicznej i czasami nieprzewidywalnej istoty Chaos International. Dzięki wcześniejszym projektom muzycznym, wydawanym m.in. przez takie wytwórnie jak Bordello A Parigi (Holandia) i Wool E Tapes (Belgia), oraz zaangażowaniu w produkcję i nagrywanie najnowszego singla Lebanon Hanover „Better Than Going Under b/w Kyiv”, Wieczerzyński przelał swoje doświadczenie w kompozycji, brzmieniu i programowaniu na swoje charakterystyczne artystyczne wyrażenie.

BILETY:
https://www.biletomat.pl/.

Pierwsza limitowana pula – 89 złotych
Druga pula – 99 złotych
W dniu koncertu – 120 złotych

Organizator: BOREDOM BOOKING  / Dancin’ Shoes Gigs 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *