Londyński zespół Dream Wife zagra w Polsce dwa koncerty!

Dynamiczna mieszanka punk rocka, muzyki pop i indie rocka – czyli Dream Wife ruszają w trasę ze swoim najnowszym albumem „Social Lubrication” wydanym w tym roku.

Dream Wife to angielski zespół z Londynu, którego brzmienie jest mieszanką punk rocka, muzyki pop i indie rocka. W skład zespołu wchodzą Rakel Mjöll (wokal prowadzący), Alice Go (gitara, wokal) i Bella Podpadec (bas, wokal). Od 2018 roku wspiera ich Alex Paveley na perkusji.

Dream Wife zaprasza na koncerty

Zespół Dream Wife przeszedł długą drogę od momentu wydania swojego debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu „Dream Wife” z 2018 roku. Ich ostatni album „So When You Gonna…” osiągnął sukces, docierając do pierwszej dwudziestki na oficjalnej brytyjskiej liście albumów (jako jedyny niezależny album nagrany i wyprodukowany wyłącznie przez kobiety w tamtym czasie).

W 2018 roku zespół znalazł się na liście magazynu Rolling Stone „The 13 Best Things We Saw” na tegorocznym festiwalu muzycznym Lollapalooza. Kev Geoghegan i Paul Glynn z BBC Music nazwali Dream Wife „oszałamiającym występem na żywo i jednym z najczęściej omawianych nowych zespołów 2018 roku”. Joe Lynch z Billboard napisał: „Dream Wife to bezsprzecznie jeden z najbardziej ekscytujących zespołów zespoły rockowe na żywo, które pojawiły się w ciągu ostatnich kilku lat. ”

Zobacz również: Wargasm wystąpi w Polsce w ramach trasy „The Venom Tour”

Zespół odbył międzynarodowe trasy koncertowe, występując na takich festiwalach jak Lollapalooza (USA), Laneway (Australia), Summersonic (Japonia), Primavera (Hiszpania) i Pitchfork (Francja), a także otwierał koncerty dla Rolling Stones w Hyde Park, Garbage oraz dla The Kills, Sleigh Bells i Sunflower Bean w całej Ameryce Północnej. Ich muzyka znalazła się w wielu telewizyjnych ścieżkach dźwiękowych. Dream Wife stworzyli także remiksy utworów takich artystów jak Rina Sawayama, Nova Twins, Porridge Radio oraz wielu innych.


Mimo tych osiągnięć zespół zawsze wspierał społeczność na prawdziwie fundamentalnym poziomie i dążył do odwdzięczenia się za to, co otrzymali. Dochody ze sprzedaży cyfrowej albumu „So When You Gonna…” były przekazywane organizacjom Black Minds Matter i Gendered Intelligence. W 2021 roku grupa wydała mega-mix dla organizacji Rainbow Mind, zajmującej się zdrowiem psychicznym osób ze społeczności LGBTQIA, z udziałem między innymi Shirley Manson, The Big Moon, Big Joanie i Girli.

Atualnie promowany „Social Lubrication” jest trzeci album studyjny brytyjskiego zespołu, wydany przez Lucky Number 9 czerwca 2023 roku. Został wyprodukowany przez Alice Go i poprzedzony singlem „Hot (Don’t Date a Musician)”.

Szczegóły koncertów Dream Wife w Polsce

W listopadzie miłośnicy dobrej muzyki będą mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w dwóch wyjątkowych koncertach w Polsce. Pierwszy z nich odbędzie się 19 listopada w kultowym Klubie pod Minogą w Poznaniu, zapraszając wszystkich miłośników tego miasta do wspólnego świętowania dźwięków i rytmów. Dzień później, 20 listopada, VooDoo Club w Warszawie otworzy swoje drzwi dla kolejnego wieczoru pełnego emocji muzycznych. Zachęcamy do zaznaczenia tych dat w kalendarzu i dołączenia do nas na te wyjątkowe wydarzenia!

Bilety znajdziecie na www.LiveNation.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *