Lyrre wyrusza w trasę

Lyrre wyrusza w jesienną mini trasę koncertową. Odwiedzi cztery miasta w Polsce. Wśród zagranicznych koncertów cztery festiwale.

Lyrre wyrusza w jesienną trasę koncertową. Przedstawiamy daty koncertów:

  • 6.10 Castle Party in the Club (Wrocław, PL) z As Night Falls i Nenufar
  • 7.10 BURN KOŠICE BURN (Košice, SK) z Gloom (SK), April Weep (SK) i Ohen (SK)
  • 20.10 Medieval Rock Night (Brno, CZ) z Valar (SK), Tempus (CZ) i Lichočar (CZ)
  • 21.10 Folk Metal Pilgrims Vol. 8 (Ostrava, CZ) z Jerna, Achsa (SK), Lunatic Gods (SK), Frodys (CZ)
  • 28.10 Klub Zaścianek (Kraków, PL) z As Night Falls i Sacrimonia
  • 3.11 Krzywy Gryf (Szczecin, PL) z Nenufar
  • 4.11 Brainstorm Festival (Apeldoorn, NL)
  • 5.11 Klub pod Minogą (Poznań, PL) z As Night Falls i Nenufar
  • 10.11 War Against War Festival (Berlin, DE)

Bilety na koncerty w Polsce można nabyć pod tym linkiem oraz w sieciach eBilet, kup-bilecik.pl i Ticketclub

Ceny biletów na koncerty w Polsce: 40 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu)

Lyrre – informacje o zespole

LYRRE to zespół założony przez Michalinę Malisz (ex-Eluveitie) i Piotra Martusia (Netherfell). Łączy on organiczne brzmienie liry korbowej z metalem i elektronicznymi inspiracjami w postaci bogato zaaranżowanych produkcji. Nowoczesny songwriting i współpraca z takimi artystami jak Noah Sebastian z Bad Omens (w roli współproducenta) sprawiły, że wydany w marcu 2023 roku debiutancki album zespołu “Not All Who Dream Are Asleep” zdobył serca fanów rozmaitych gatunków, od metalu symfonicznego, po power, folk, a nawet prog metal.

Goście specjalni trasy koncertowej

SACRIMONIA – Kwintet z Warszawy grający symfoniczny black metal. Urzekająca mieszanka potężnego kobiecego wokalu, melodyjnych, ale ostrych jak brzytwa riffów i gotyckich orkiestracji. Do tej pory wydali EP-kę „New World Ascension” oraz pełnowymiarowy album „Anthems of Eclipse”. Zobaczymy ich z Lyrre w Krakowie 28 października.

As Night Falls – zespół ten powstał w Katowicach w 2010 roku. Ich pierwszym wydawnictwem jest wyprzedana już EPka „My Secret Place„. Ich muzyka jest inspirowana dokonaniami Nightwish czy Within Temptation. Najnowsze wydawnictwo „Awareness” (2021) jest lekkim odejściem od tego stylu poprzez wprowadzenie elektroniki oraz elementów progresywnego metalu. Dotychczas zespół koncertował w Polsce, Niemczech, Czechach, Holandii, Belgii, Wielkiej Brytanii, Szkocji oraz w swojej karierze supportował takie gwiazdy jak Tarja Turunen (ex Nightwish), Eluveitie, Liv Kristine (ex Leaves’ Eyes), Antimatter, Artrosis czy Jelonek. W 2021 As Night Falls wystąpili pierwszego dnia na zamkowej scenie festiwalu Castle Party.

NENUFAR powstał w Bytomiu w lutym 2022 roku, lecz pomysł oraz zarys utworów powstał jednak już w 2020 roku. Stylistyka, na jakiej opiera się ich twórczość, to połączenie muzyki metalcore’owej z metalem symfonicznym oraz goth metalem. Projekt ten tworzą doświadczeni muzycy, m.in. Mariusz Świątczak – uczestnik XII edycji programu The Voice of Poland. Twórczość zespołu wyróżnia się połączeniem eterycznego, delikatnego wokalu, z ciężkim brzmieniem gitar oraz elementami muzyki klasycznej. W lipcu 2022 roku zespół wydał trzeci singla, który jest równocześnie dopełnieniem EP pt. „Last Goodbye„. Jako ciekawostkę dodam, iż zespół ten wystąpił w Krakowie jako support przed Closterkeller. W 2023 byli finalistami konkursu „Road To Mystic” oraz półfinalistami „Bloodstock 2 The Masses Poland” oraz zakończyli pracę nad albumem „Take The Pain Away„, zmiksowanym w austriackim Silverline Music Studio.

Jerna – formacja z Krakowa złożona z siedmiu muzyków. Ich muzykę można określić jako kombinację ciężkich brzmień z mocnym akcentem rodzimego folku i pokrewnych klimatów. Zespół ma w swym dorobku EPkę „Long Way Home” (2018) oraz pełnowymiarowe wydawnictwo „Ćmy„. Po dłuższej przerwie Jerna powraca do koncertowania. Zobaczymy ich z Lyrre 21 października w Ostrawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *