Łysa Góra przedstawia dalszy ciąg trasy „W ogniu świat”

Łysa Góra po bardzo udanej pierwszej części trasy „W ogniu świat” z początku 2024 roku po wakacjach rozpoczyna drugą część trasy koncertowej

Zapraszamy na wyjątkową trasę koncertową „W Ogniu Świat” zespołu Łysa Góra, który
zaprosił znakomitych gości. Ekipa z Piaseczna ujawniła trzy najbliższe koncerty: Lublin, Olsztyn i Warszawa.

Zobacz także: Łysa Góra, Runika i Velesar zagrali w Krakowie [ZDJĘCIA]

Łysa Góra rozpocznie drugą odsłonę trasy „W Ogniu Świat”. Daty, miejsca, bilety

Szczegóły pierwszych trzech koncertów trasy „W ogniu świat”:

6 września: Lublin, Fabryka Kultury Zgrzyt. Goście specjalni: Runika i Velesar
7 września: Olsztyn, Scena Zgrzyt. Gość specjalny: Czarny Bez
20 września: Warszawa, VooDoo Klub. Gość specjalny: Derwana

Koncerty rozpoczynają się o godzinie 19:30. Otwarcie bram: 18:30 (Olsztyn, Lublin), 19:00 (Warszawa)

Bilety:

Lublin: 55zł / 60zł przedsprzedaż, 75zł w dniu koncertu dostępne pod tym linkiem.

Olsztyn: 50zł / 55zł przedsprzedaż, 70zł w dniu koncertu dostępne pod tym linkiem.

Reklama

Warszawa: 45-50 zł (dostępne w przedsprzedaży online na portalu Biletyna), 60 zł w dniu koncertu płatne gotówką w klubie

Łysa Góra – sylwetka zespołu

Łysa Góra to zespół, który niełatwo daje wpisać się w jeden nurt. W nieszablonowy sposób łączą elementy folku, metalu i ciężkich progresywnych i postmetalowych brzmień.
Charyzmatyczny damski wokal, łączący rockowy pazur i biały głos styka się z tłustymi riffami, mocnym gitarowym brzmieniem, podwójna stopą i czarcim kopytem. Po raz pierwszy na tej trasie koncertowej usłyszycie Łysą Górę w nowej odsłonie z symfonicznym współbrzmieniem skrzypiec i wiolonczeli.
Zespół promuje swój czwarty album „W Ogniu Świat„, który ukazał się w 2023 roku nakładem wydawnictwa Oscar. W 2022 roku zespół Łysa Góra jako drugi zagrał pierwszego dnia na zamku w Bolkowie podczas Castle Party.

Łysa Góra- skład zespołu:
• Dorota Filipczak-Brzychcy – wokal
• Klaudia Fedyryszyn – wiolonczela, wokal
• Karolina Sienkiewicz – skrzypce, wokal
• Krystian „Krystek” Jędrzejczyk – perkusja / wokal
• Piotr Kocimski– gitara elektryczna / wokal

Runika – sylwetka zespołu

Zespół z charyzmatycznym damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Na scenie łączy mistycyzm z energią czterech żywiołów, przenosząc słuchaczy do czasów epickich bitew, sutych biesiad przy kupalnym ogniu, tajemnic zaklętych w posągach i niezwykłych istot kryjących się w leśnych ostępach. W 2023 roku wystąpili na Castle Party.
Skład:
Adrianna Aminae Janusz – wokal
Piotr Rax Raksimowicz – gitara basowa
Jan Stemplewski – gitara solowa
Krzysztof Łukomski – gitara rytmiczna
Jacek Telejko – perkusja

Velesar – sylwetka zespołu

Polski zespół folk metalowy i jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich przedstawicieli tego gatunku, głęboko zakorzeniony w słowiańskiej historii i kulturze. Laureat 1. miejsca w plebiscycie „Wirtualne Gęśle” na folkowy album roku 2021 za płytę „Szczodre Gody„.
Formacja została założona w Cieszynie w 2018 r. (początkowo jako projekt solowy) przez Marcina Velesara Wieczorka – byłego wokalistę zespołów Goddess of Sin (2001-2007) i Radogost (2010-2014), a także twórcę kapeli River of Time (2014-2018). Narodziła się z fascynacji słowiańską kulturą i historią oraz z zamiłowania zarówno do muzyki metalowej, jak i folkowej. Główne inspiracje czerpie ze słowiańskiej mitologii, pradawnych wierzeń i obrzędów, ale także baśni i legend będących pozostałością bogatego dziedzictwa kulturowego dawnych Słowian.
6 lipca 2019 r. odbyła się premiera pierwszego albumu Velesara „Dziwadła„. W jego nagraniu wzięli udział muzycy między innymi takich formacji, jak: Percival SchuttenbachHelrothRadogost oraz River of Time. Drugi album kapeli, zatytułowany „Szczodre Gody„, ukazał się 1 października 2021 r. W lipcu tego roku Velesar wystąpił na festiwalu Castle Party w Bolkowie.

CZARNY BEZ – Sylwetka zespołu

Historia alternatywna:
Przyszłość i przeszłość jest tu i teraz.
„… planetę okaleczyły kataklizmy o nieznanych wcześniej rozmiarach. Wypracowane modele społeczne, wartości przestały istnieć. Organizmy państwowe uległy destrukcji. Cywilizacja jaką znamy upadła. Nastąpiła era chaosu … Na wschodzie Europy, której obszar jeszcze nie ostygł pamiętając katastrofalny w skutkach konflikt międzynarodowy, krwawą wojnę religijną, śmiertelną zarazę i upadek człowieczeństwa tworzą się nowe formy ludzkich skupisk. Nasz rodzaj przetrwał a planeta się odradza. Potrzeba bezpieczeństwa i tęsknota za stabilizacją prowadzi nową społeczność do rzeczywistości, w której jak w zwierciadle odbijają się echa pradawnych tradycji i zwyczajów. Przestrzeni, gdzie namacalnie znów czują siłę potężnych starożytnych bogów. Do czasów burzliwych wieców i plemiennych rodowych władców. Świętych lasów i odwiecznych gór. Do cybernetycznej epoki żelaza ale też powrotu więzi międzyludzkich i bliskości z naturą. Życie w równowadze z przyrodą to jedyna szansa, żeby zacząć od nowa. Czas zatoczył krąg … to wtedy na gruzach cywilizacji u zarania nowej odmienionej ludzkości zrodził się Czarny Bez.
„Zapraszamy w muzyczną podróż do naszych korzeni, do historii często nieznanej, zapomnianej, do refleksji nad współczesnym światem i opowieści o prasłowiańskim duchu, waleczności i odwadze”.
Czarny Bez
Skład zespołu:
Luba – śpiew
Snowidz – perkusja
Ciechan – gitara basowa
Widun – gitara, produkcja muzyczna, teksty

Derwana – sylwetka zespołu

To autorski zespół muzyczny założony przez Magdę Przychodzką, która od samego początku pełni funkcję głównej wokalistki, kompozytorki oraz autorki większości tekstów. W swej twórczości inspiruje się bogatą mitologią słowiańską i dawnymi obrzędami. Muzyka zespołu to połączenie mocnych brzmień folk rocka oraz mistycyzmu kultury słowiańskiej, co tworzy niepowtarzalny klimat.
A sama Derwana? To mitologiczna bogini, której kult był związany z lasem i muzyką. Według legend, była piękną kobietą o długich, jasnych włosach, ubraną w szaty ze skóry i liści, a jej głowę zdobiły łanie rogi. Twarz miała spokojną i łagodną, a oczy błyszczały jak złote gwiazdy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *