Mangata Festival 2023 (UK). Zobacz relację z koncertów.

Mangata Festival 2023 odbył się w zeszłą sobotę w Nottingham. Przygotowaliśmy dla Was foto relację z tego wydarzenia.

Mangata Festival to jedna z tych lokalnych imprez, na której warto być. W tym roku Mangata Festival odbył się w formie całodziennego festiwalu, który miał miejsce w popularnych rockowych klubach: Rescue Rooms oraz Tap’n’Tumbler w Nottingham. To muzyczne wydarzenie było po brzegi wypchane muzyką. Nic dziwnego, że bilety na imprezę zostały całkowicie wyprzedane!

Mangata Festival 2023. Czym zaskoczył nas festiwal?

Mimo że Mangata Festival muzycznie skupił się na lokalnej scenie, nie przeszkadzało to w niczym, żeby kompletnie wyprzedać bilety. Tego typu wydarzenie pokazuje, że jest zapotrzebowanie na tego typu imprezy. Mangata może być przykładem jak z powodzeniem organizować koncerty i przeglądy lokalnej twórczości.

Kolejnym plusem tej imprezy jest fakt, że zespoły, które prezentowały się na 3 scenach, były dość różnorodne. Aktualnie w Wielkiej Brytanii panuje moda na szeroko pojęte metal core, i takie też zespoły najczęściej można usłyszeć na tego typu koncertach. Pomiędzy coreowymi dźwiękami, było miejsce zarówno na odrobinę doom jak i thrash metal. Myślę, że każdy znalazłby coś dla siebie.

Mangata Festival 2023. Galeria zdjęć

Podczas wydarzenia zaprezentowało się na trzech różnych scenach ponad 20 zespołów! To imponująca liczba młodych ludzi chcących grać ciężką muzykę. Wśród wykonawców wyłoniliśmy faworyta wieczoru, który dał niesamowite show! W pierwszej kolejności chciałam wspomnieć o Thrasherwolf, który zawsze ma niesamowicie przyjazną atmosferę podczas koncertów. Chłopaki grają w dobrym starym stylu. Jeśli mowa o thrash metalu to warto wspomnieć jeszcze Hellfekted. Kolejnym zespołem wartym uwagi jest Tuskar. Totalnie zaskakujący dwuosobowy projekt, w którym wokalista jest także perkusistą. Da się? Oczywiście, że się da! Draconian Reign to przedstawiciele nowej fali metal core. Zyskują coraz większą popularność na Wyspach.

Niestety nie udało nam się zobaczyć wszystkich zespołów, bo było tego naprawdę dużo i koncerty nakładały się na siebie czasowo. Jeśli mamy wyłonić faworyta spośród dziesięciu kandydatów, na których bawiliśmy się tego dnia, stawiamy na Red Method! Ten zespół to wulkan energii. Załoga liczniejsza niż zwykle to bywa, rozniosła Rescue Rooms na drobne drzazgi. Jeśli miałabym porównać ten zespół do innego wykonawcy, to zdecydowanie byłby to Slipknot. Ci Panowie dali zupełnie inne show. Tu nie dało się stać w miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *