Marduk. Nazistowskie gesty na koncercie powodem wyrzucenia basisty

Szwedzki zespół Marduk poinformował o wyrzuceniu basisty Joela Lindholma po kontrowersyjnym występie na festiwalu w Londynie. Co zrobił muzyk?

Joel Lindholm, basista zespołu Marduk, zakończył swoją współpracę z grupą po kontrowersyjnym incydencie na koncercie. Co doprowadziło do tak radykalnej decyzji zespołu?

Marduk: Incydent na Incineration Fest

Joel Lindholm, pełniący rolę basisty w Marduku od 2020 roku, znalazł się w centrum uwagi mediów po niedawnym wystąpieniu zespołu na Incineration Fest w Anglii.

Jak twierdzą sami muzycy grupy, basista był „bardzo pijany” i dopuścił się „wybryków, których nie można tolerować”. Jak widać na nagraniu Lindholm słaniał się dość mocno na nogach, a w pewnym momencie koncertu wykonał nazistowskie pozdrowienie.

Marduk wydał oświadczenie w sprawie incydentu w Londynie

Zespół Marduk w swoim oświadczeniu wyjaśnił, że decyzja o zakończeniu współpracy z Lindholmem została podjęta na skutek popełnionych przez basistę podczas koncertu.

W wyniku różnych wybryków scenicznych, których nie można tolerować, a których dopuścił się bardzo pijany Joel na Incineration Fest w zeszłym tygodniu, zwolnił on swoje miejsce w zespole. Tymczasowo zgodził się go zastąpić nasz stary basista i przyjaciel Devo, prawdopodobnie więc nie będzie miało to wpływu na nadchodzące koncerty

– czytamy w oświadczeniu zespołu.

Zmiana w składzie zespołu Marduk

Pomimo nagłej zmiany, Marduk zapewnił fanów, że planowane koncerty nie zostaną odwołane. Devo, czyli Magnus Andersson, wcześniejszy basista zespołu, zgodził się tymczasowo zastąpić Lindholma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *