Marilyn Manson – Skurczybyk nr 1

Celebryci przyzwyczajają nas do różnego rodzaju skandali. Nie znaczy to, że każdemu działaniu powinniśmy ślepo przyklaskiwać. Marilyn Manson wielokrotnie miał wykorzystywać seksualnie 16-letnią dziewczynę w latach 90. Do sądu wpłynął pozew… kolejny zresztą.

Szokujący rockman rzekomo najpierw zaatakował dziewczynę – nazwaną w pozwie Jane Doe [imię i nazwisko używane w USA dla określenia kobiety o niezidentyfikowanej lub ukrytej tożsamości – przyp. red.] i, złożonym w poniedziałek w Nassau County Supreme Court – po tym, jak zaprosił ją do swojego autokaru po koncercie w Dallas we wrześniu 1995 roku, a następnie zagroził, że „jeśli powie o tym komukolwiek – zabije ją i jej rodzinę”.

Marilyn Manson – poważne zarzuty wobec artysty. Czy pozostali członkowie zespołu także byli winni?

Zarzuca się, że Manson, którego prawdziwe nazwisko to Brian Warner, „w ciągu kilku tygodni” zaczął dzwonić do dziewczyny i prosić ją o „wysyłanie zdjęć o wyraźnym charakterze seksualnym do jego fanklubu Satan’s Bakesale”.

Obecnie 54-letni Marilyn Manson zaprosił ją później na koncert w Nowym Orleanie w grudniu 1995 roku, gdzie, jak stwierdzono w pozwie, zabrał ją do swojego autobusu i „stał się bardziej agresywny i ponownie wykorzystał ją seksualnie – całując, gryząc jej piersi, kopulował i penetrował dziewczynę oralnie”.

W obu przypadkach w autobusie byli rzekomo inni członkowie świty Mansona.

Ofiara twierdzi, że została „zwabiona w mroczny świat [Mansona] narkotyków, alkoholu, dewiacji seksualnych, nękania, wykorzystywania i napaści”.

W wieku 19 lat (1999 r.) rzekomo została zaproszona do udziału w trasie koncertowej z Mansonem, podczas której „ponownie wykorzystywał ją seksualnie przez następne 4 tygodnie”, jak zawarte jest w pozwie. „[Manson] często zmuszał powoda do uprawianie seksu z nim i innymi członkami zespołu, lub jego asystentem – w tym samym czasie. [Manson] kontrolował, co powódka może robić, kto może jej dotykać i z kim powódka może odbywać stosunek – a wszystko to przy jednoczesnym dostarczaniu powódce narkotyków”.

W pozwie wymieniono również wytwórnie Mansona – Interscope i Nothing Records – twierdząc, że „wiedzieli lub powinni byli wiedzieć, że [Manson] miał w nawyku dawanie narkotyków fankom, które wpuszczał za kulisy, do autobusu i pokoi hotelowych, oraz dokonywał napaści seksualnych na nieletnie dziewczyny i kobiety.”

Historia lubi się powtarzać

Pozew pojawił się zaledwie tydzień po tym, jak Marilyn Manson i aktorka „Game of Thrones”, Esmé Bianco, rozstrzygnęli pozew, który wniosła przeciwko niemu w 2021 roku.

Bianco, która grała Ros w serialu HBO, twierdział, że Manson ją odurzył, torturował i wykorzystywał seksualnie.

Zarzuciła, że kiedy piosenkarz poprosił ją, by pojawiła się w jego teledysku do „I Want to Kill You Like They Do in the Movies” z 2009 roku, dostała narkotyki i alkohol, a on poraził ją prądem i pobił biczem, który – jak stwierdził – był „wykorzystywany przez nazistów”.

W pozwie Bianco twierdziła również, że Manson ścigał ją kiedyś z siekierą i rzekomo pociął ją „nazistowskim nożem podczas seksu, bez jej zgody, i sfotografował nacięcia na jej ciele”.

Manson miał ją wykorzystywać seksualnie w także 2011 r.: „Czyny te obejmują klapsy, gryzienie, cięcie i biczowanie pośladków, piersi i genitaliów pani Bianco w celu zaspokojenia seksualnego pana Warnera – wszystko to bez zgody powódki”.

Co na to sam oskarżony?

Manson stanowczo zaprzeczył tym oskarżeniom. Warunki ugody, do której doszło poza sądem, nie zostały udostępnione opinii publicznej.

Bianco była jedną z kilkunastu kobiet, które zgłosiły zarzuty wykorzystywania seksualnego przez Mansona po tym, jak aktorka Evan Rachel Wood stwierdziła na Instagramie w 2021 roku, że ją wykorzystał, co – jak powiedział – było nieprawdziwe. Manson pozwał Wood za zniesławienie.

„Nigdy nie znęcałem się, nie dokonywałem aktów przemocy, nie gwałciłem, nie groziłem żadnej z tych kobiet. Ich oskarżenia przeciwko mnie o znęcanie się, napaść, gwałt, groźby i tym podobne są fałszywe”. stwierdza Marilyn Manson.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *