MateriaFest 2023 w Szczecinku SEPULTURA headlinerem XI edycji

Legenda sceny heavy metalowej na MateriaFest – pierwsze ogłoszone zespoły

MateriaFest – święto muzyki gitarowej w Szczecinku. Od dziesięciu lat na festiwal przyjeżdżają fani cięższych brzmień z całej Polski. Tegoroczna jedenasta już edycje odbędzie się 25-26 sierpnia

Na MateriaFest obok Sepultury wystąpią również: Illusion, Frontside, Jakub Żytecki i oczywiście The Materia.

To nie koniec listy wykonawców.

Potwierdzono datę tegorocznego Materiafest. Podobnie jak w minionym roku, tak i tym razem impreza potrwa nie jeden, ale dwa dni. Metalowy festiwal tradycyjnie zorganizowany zostanie w ostatnich dniach wakacji – 25-26 sierpnia. W tym roku będzie też kilka zmian w formule samego festiwalu.

W tym roku teren festiwalu będzie większy, na cyplu zaraz obok głównej sceny powstanie druga scena. Organizatorzy obiecują zadbać o oprawę wizualną, całe zaplecze gastronomiczne i rozrywkę na całe dwa dni na terenie miasteczka festiwalowego.

Sepultura to zespół rodem z Brazylii, który w drugiej połowie lat 80. i na początku następnej dekady wyznaczał kierunki heavy metalu, ale do dziś pozostają aktywni i twórczy. Został założony w roku 1984 roku przez braci Maxa i Igora Cavalera. Grupa była wówczas główną siłą w gatunku groove metal, thrash metal i death metalu Fanom bliżej na pewno go nie trzeba przedstawiać. – Dorobek artystyczny grupy to kilkanaście długogrających krążków, które kształtowały gusta muzyczne kilku pokoleń – pisze Samorządowa Agencja Promocji i Kultury w Szczecinku, która organizuje MateriaFest. – Wydany w roku 2020 album „Quadra” został podzielony na cztery części, każda z tych części składa się z trzech utworów i każda wyróżnia się trochę inną stylistyką. Znajdziemy tu utwory spokojne i melodyjne, pojawiają się elementy eksperymentalne i mocne techniczne granie.

Impreza odbędzie się w piątek i sobotę (25-26 sierpnia) pod wieżą Bismarcka nad jeziorem Trzesiecko w Szczecinku.

Bilety w cenie 165 złotych za dwudniowy karnet lub 195 złotych (razem z polem namiotowym) są już do nabycia na stronie organizatora festiwalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *