MatteoBocelli – debiutancka płyta, pierwsza trasa koncertowa, występy w Polsce 

 

MatteoBocelli – wschodząca gwiazda, dysponująca głosem, wobec którego nie można przejść obojętnie. Z równą pasją śpiewa klasykę co pop. Na swoją pierwszą, debiutancką płytę wybrał kilkanaście piosenek z ponad setki, jaką stworzył.

Album „Matteo” właśnie trafił do sprzedaży, a za kilka dni artysta wyruszy w swoją pierwszą trasę koncertową. 11, 14 i 15 października zaśpiewa w Polsce. 

Matteo Bocelli w Polsce

Matteo Bocelli jest młodym, utalentowanym i niezwykle przystojnym Włochem, który właśnie samodzielnie wkracza w wielki świat muzyki. Czy zrobi tak oszałamiającą karierę jak jego ojciec Andrea? Ma wszelkie predyspozycje, by osiągnąć sukces. Teraz do sprzedaży trafia długo wyczekiwany pierwszy album artysty pt. „Matteo”. 

Jestem bardzo podekscytowany płytą, ponieważ jest to efekt mojej trzyletniej pracy, a to był naprawdę dobry czas. Czułem już potrzebę wypuszczenia w świat tego, co nagrywałem. Jestem przeszczęśliwy, mimo że nie było łatwo wybrać tylko kilkanaście utworów z setki, którą stworzyłem

– mówił MatteoBocelli podczas niedawnego pobytu w Polsce. O tym, jak wszechstronny, utalentowany i skromny jest to artysta, mogli się przekonać wszyscy, którzy 27 sierpnia odwiedzili Rynek Główny w Krakowie około godziny 16. Matteo spontanicznie zaśpiewał wtedy kilka piosenek na żywo. Do Polski powróci w październiku na swoje pierwsze solowe koncerty w Krakowie, Warszawie i Wrocławiu. 

Zobacz również: Megaherz: 30 lat na scenie i koncert w Krakowie [ZDJĘCIA]

Świat po raz pierwszy usłyszał o Matteo Bocellim po nagraniu wspólnie z tatą utworu „Fall On Me” na płytę seniora pt. „Si”. To angielsko-włoska piosenka z 2018 roku, której młody Bocelli jest współautorem. Szturmem podbiła serca fanów na całym świecie i wspięła się na sam szczyt list Billboard 200 i UK OfficialAlbums. Utwór odtworzono w różnych serwisach streamingowych ponad 300 milionów razy. Znalazł się także na ścieżce dźwiękowej filmu Disneya „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Ojcieci syn wykonali „Fall on Me” w Madison Square Garden i Hollywood Bowl, a także w wieluprogramachtelewizyjnych, w tym „Dancing with the Stars”, „Colbert”, „Good Morning America”, „The Royal Variety Performance” i „Strictly Come Dancing”. To było mocne wejście w profesjonalny świat, ale tak naprawdę muzyczna podróż Matteo rozpoczęła się, gdy był dzieckiem. 

Zobacz również: Beyond The Gates Festival 2024 ogłosił pierwszych wykonawców. Kto zagra na festiwalu w Bergen?

Muzyka była moją pierwszą miłością

– mówi dzisiaj w wywiadach młody artysta. Debiutancką płytę Bocellego juniora promuje kilka singli. Pierwszy z nich „For You” to bardzo melodyjne, wpadające w ucho takty z refrenem, który zapada w pamięć na długo. „Chasing Stars” z kolei to porywająca ballada napisana przez Eda Sheerana i jego brata Matthew Sheerana, w której Matteo opowiada historię o ojcu zachęcającym syna, by „był tym, kim jest.” Ostatni z singli „Fasi” to śpiewana po włosku piosenka o ważnych etapach w życiu: „Każdy ma swoje fazy, swoje kryzysy”. 

Gdzie kupisz bilety?

Oprócz Matta i Eda Sheeranów, udział w pisanie i wyprodukowanie piosenek mieli twórcy odpowiedzialni za przeboje takich artystów jak Miley Cyrus, Sia, Kelly Clarkson, BackstreetBoys czy Kesha. 

MatteoBocelli już w październiku odwiedzi Polskę. Zaśpiewa na trzech koncertach:
11 października w ICE Kraków
14 października w COS Torwar Warszawa
15 października w NFM Wrocław 

Bilety, a także nowa płyta „Matteo”, do nabycia na www.biletserwis.pl. Organizatorem koncertów Matteo Bocellego w Polsce jest agencja Prestige MJM. 

Spis utworów: 

 1. For You
 2. Beautiful Disaster
 3. Fasi
 4. I’m Here
 5. Luccica
 6. Me Or You
 7. Chasing Stars
 8. Resti di un’Estate
 9. Piove (Solo L’amore)
 10. Better Now
 11. QuellaSbagliata
 12. Honesty
 13. If I New
 14. MaledetteNuvole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *