MAYHEM headlinerem Summer Dying Loud 2024 – ogłoszenia kolejnych formacji

Kolejna gwiazda festiwalu obok Overkill i Moonspell – Mayhem wystąpi w roli headlinera pierwszego dnia festiwalu ze specjalnie przygotowanym, rozszerzonym, jubileuszowym setem, którego w Polsce będziemy mogli doświadczyć jedynie na Summer Dying Loud!

Rok 2024 przynosi nam jedną z najważniejszych rocznic w historii metalu. 40-lecie istnienia obchodzi w tym roku The True Mayhem! Zespół – pomnik, który jako główny aktor w spektaklu pt. “Black Metal” tworzy i rozwija ten gatunek, bez oglądania się na trendy już od czterech dekad.

MAYHEM na Summer Dying Loud 2024

Mayhem, legendarni pionierzy black metalu, wystąpią z okazji 40. rocznicy powstania właśnie na Summer Dying Loud. To monumentalne wydarzenie będzie hołdem dla niezrównanego wkładu zespołu w ten gatunek metalu i upamiętnieniem jego niezwykłej podróży obejmującej cztery dekady muzycznej doskonałości i mrocznych poszukiwań artystycznych.

Od swojego powstania w 1983 roku Mayhem wytyczył ścieżkę bezkompromisowej ciemności, przesuwając granice muzyki ekstremalnej i urzekając publiczność na całym świecie surową energią. Dzięki wyjątkowej mieszance zapadających w pamięć melodii i nieustępliwej agresji Mayhem ugruntował swój status jednego z najbardziej wpływowych zespołów w historii black metalu.

Pokazy festiwalowe z okazji 40. rocznicy powstania Mayhem zapowiadają się na naprawdę doniosłe wydarzenie zarówno dla wiernych fanów, jak i nowicjuszy. Te specjalne występy przedstawiają niezrównaną dyskografię zespołu obejmującą całą ich karierę i będącą świadectwem ich trwałego wpływu na scenę metalową. Możemy spodziewać się starannie dobranej setlisty, zawierającej klasyczne hymny oraz rzadko wykonywane utwory. Pewne jest natomiast jedno – wszystkie wykonane zostaną z dzikością i pasją, które definiują występy Mayhem na żywo.
Przygotujmy się na nieposkromioną moc i dźwiękową furię, jaką może zapewnić tylko Mayhem!

Będziemy również gościć amerykańskiego łobuza – King Dude, który ostatnio był nieuchwytny dla polskiej publiczności. King Dude, a właściwie Thomas Jefferson Cowgill, to amerykański muzyk wykonujący muzykę z rewirów neofolk, dark folk i gothic country. Muzyka tworzona przez niego to ponure dźwięki wzbogacone o głęboki głos wokalisty. Znakiem rozpoznawczym King Dude od ponad dekady są hipnotyczny, gardłowy baryton, kontrowersyjne teksty oraz wyjątkowe brzmienie, łączące w sobie elementy bluesa, folku oraz Americany.

Mamy solidny, rodzimy powrót Immemorial z Martą Meger! Nowy materiał wgniata w fotel! Zespół Immemorial został założony w Elblągu w 1997 r z inicjatywy Pawła Tadrowskiego. Następnie do zespołu dołączyła wokalistka Marta Meger. Pierwszy materiał demonstracyjny zatytułowany „Ius Primae Noctis” został nagrany w 1998 r, po czym zespół rozpoczął intensywne koncertowanie. Drugi album muzyczny „Monologue” został zarejestrowany w 2000 r i ukazał się pod szyldem Conquer Records. Kolejny album również został wydany w tej samej wytwórni w roku 2003 ( album „After Deny” ). Na ostatnim albumie rolę wokalistki przejęła Karolina Czertowicz.
Zespół ponownie zaczął intensywnie koncertować w Polsce i zagranicą ( występy między innymi w towarzystwie Benediction, Konkhra, Centinex, Dimension Zero ) i został bardzo entuzjastycznie przyjęty.
W roku 2006 zespół zawiesił działalność, by powrócić na scenę w 2021 roku.
Najnowszy album zespołu nosi tytuł „Rebirth” i ukazał się w fizycznej wersji w czerwcu 2023 ( został wydany własnym sumptem ). Został on również udostępniony na muzycznych platformach streamingowych.

Zespół Mary, doskonały black’n’punk w crustowym sosie! Mary – czarny punk! Mary to podwarszawski zespół grający black metal po polsku, na d-beacie i z elementami punka. Ich debiutancka EPka to opowieść o polskiej wsi oparta o historie, których bali się nasi dziadkowie oraz wiejskie zwyczaje widziane w krzywym zwierciadle. Czy pogrzebana żywcem faktycznie była strzygą? Czy topielca sama zabrała Zimna Wódka? „Milczeniem wiejski okrył się kat…”

Kontynuujemy podróż po bezdrożach muzycznej ekstremy. Dziś sięgamy za ocean, do najgłębszych odmętów undergroundu, z których przywozimy Wam dwa nieoszlifowane diamenty.

Pierwszy, Ascended Dead to death metal w najczystszej postaci tworzony przez muzyków związanych z takimi nazwami jak Funebrarum, Incantation, Morbid Angel czy Diocletian. Piewcy starej szkoły śmierć metalu pojawią się w Europie w towarzystwie Antichrist Siege Machine, którzy są naszą kolejną propozycją w drodze do unicestwienia Waszych narządów słuchu.

Death metalowy potwór z San Diego w Kalifornii – Ascended Dead, założony latem 2011 roku przez J. REIDERA, I. LAWRENCE’A I C. KORYNA. W 2012 roku ukazało się ich pierwsze demo, a następnie pierwsza EP-ka Arcane Malevolence (Blood Harvest Records 2014). Po serii małych tras koncertowych po zachodnim wybrzeżu Ascended Dead wydali swój pierwszy pełnometrażowy album Abhorrent Manifestation (Dark Descent Records/Invictus Productions 2017). Po zmianie basistów K. SCHREUTELKAMP uzupełnił skład, a zespół wyruszył na podbój świata. Po ukończeniu drugiego pełnometrażowego albumu w 2023 roku basista J. QUINTANA z pierwotnego składu dołączył do ekskluzywnej serii koncertów. Każde wydawnictwo Ascended Dead eksploruje inny wymiar, ale utrzymuje energię, którą zespół starał się stworzyć od samego początku. Mroczny, chaotyczny, demoniczny, bestialski Death Metal, bez ograniczeń.

Antichrist Siege Machine od 2016 roku sukcesywnie umacnia swoją pozycję w podziemiu. Po bardzo udanym cyklu tras koncertowych związanych z ich poprzednim albumem “Purifying Blade”, zaatakowali Europę i resztę świata. Po wielu wyprzedanych koncertach, w tym trasie po Wielkiej Brytanii i Irlandii z Full of Hell, licznych koncertach jako bezpośredni support dla Emperor w USA oraz trasie po Europie ze Spirit Possession i Many Blessings, poprzez festiwale od Roadburn Festival po Incineration Fest zbudowali markę jednej z najbardziej bezkompromisowych i wściekłych hord. Odbiór w Europie był zdumiewający dzięki wiernym fanom wspierającym to triumfalne oblężenie. Maszyna właśnie powróciła z kolejnym albumem “Vengeance of Eternal Fire” najostrzejszym i najbardziej agresywnym materiałem w swojej historii!
Dla zachowania właściwego balansu na szali stawiamy dwa polskie zespoły kujące tą stal w zupełnie innym stylu. Powitajcie trójmiejskie Death Crusade i ich miks curst punka z death’n’wpierdolem oraz ancient doomowy Hermopolis!

Death Crusade – epatujacy furią bękart crust punka i metalu. Kwartet starych, brzydkich i wściekłych muzyków, nie stroniących zarówno od skocznego D-beatu, jak i rozpędzonego blasta. Soniczne piekło, czerpiące garściami z obydwu scen. Na pokładzie muzycy Filth Of Mankind, Blindead, Salviction.
Nowy materiał “Znów Płonie Niebo” to jedno z najciekawszych wydawnictw 2023 roku z pogranicza curst punka z death’n’wpierdolem.

Hermopolis powstało około 4000 lat temu w Egipcie i gra do dziś dnia. W czasach wszechogarniającego chaosu wyznaczona została ścieżka eksploracji naszej pamięci genetycznej. Obecnie Hermopolis sieje zagładę w Europie i właśnie wydało swój pierwszy album.

Czytaj także:Godflesh na Summer Dying Loud 2024 – nowe ogłoszenia

Dotychczas swój udział w festiwalu Summer Dying Loud 2024 potwierdzili:

 1. Aluk Todolo
 2. Anaal Nathrakh
 3. Antichrist Siege Machine
 4. Ascended Dead
 5. Asteriæ
 6. Barren Womb
 7. Blaze of Perdition
 8. Borknagar
 9. Cavalerie
 10. Chapel Of Disease
 11. Death Crusade
 12. Defying
 13. Godflesh
 14. Healthyliving
 15. Hermopolis
 16. Immemorial
 17. King Dude
 18. Koldbrann
 19. Kryształ
 20. Lili Refrain
 21. Mary
 22. Masacre
 23. Mayhem
 24. Messiah
 25. Moonspell
 26. Mütterlein
 27. Overkill
 28. Promordial
 29. Satan’s Call
 30. Schizma
 31. Smoulder
 32. Sunnata
 33. Sztylety
 34. Thaw
 35. Ufomamut
 36. Untervoid

Czytaj także: Summer Dying Loud 2024 Moonspell jednym z headlinerów festiwalu – kolejne ogłoszenia

XV. edycja Summer Dying Loud nadchodzi! Widzimy się 5,6 i 7 września w Aleksandrowie Łódzkim.

Summer Dying Loud 2024 zaprasza 50 artystów z całego świata. Festiwal odbędzie się w dniach 5-7 września 2024 roku na terenie MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim. Sprzedaż biletów już się rozpoczęła i można je nabyć poprzez ebilet.pl.

Czytaj także: Kolejne formacje dołączają do lineupu Summer Dying Loud 2024

Summer Dying Loud: BILETY

Karnety dostępne w serwisie https://ebilet.pl/summerdyingloud https://www.ebilet.pl/summerdyingloud

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *