Mela Koteluk dołącza do Kayaxu

Mela Koteluk – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka dołącza do managementu wytwórni Kayax. Artystka jest laureatką Fryderyka w kategoriach „Debiut Roku”, „Artystka Roku”, „Album roku – pop alternatywny” oraz wielu innych, prestiżowych nagród. Popularność zyskała m.in. za sprawą świetnie przyjętego albumu „Spadochron”, wydanego w 2012 roku (wyd. Warner Music Poland).

W czerwcu 2024 Mela Koteluk dołączyła do managementu Kayax. Z artystką współpracować będzie Olga Tuszewska – doświadczona managerka, stojąca za sukcesem takich artystów, jak Krzysztof Zalewski czy Brodka.

Mela Koteluk – informacje o artystce

Mela Koteluk, właściwie Malwina Koteluk (ur. 3 lipca 1985 w Sulechowie) jest aktywna muzycznie od 2003 roku. 8 maja 2012 roku wydała swój pierwszy solowy album „Spadochron„. Drugi album „Migracje” z 2014 roku ugruntował pozycję artystki, osiągając status podwójnej platynowej płyty i powtarzając sukces debiutanckiego krążka. Następnie – Mela wydała albumy: “Migawka”, który pokrył się złotem i został wyróżniony Fryderykiem oraz “Astronomia poety. Baczyński”, nagrany we współpracy z zespołem Kwadrofonik. Materiał został nagrodzony Fryderykiem w kategorii „Album roku – Muzyka Poetycka”, a w lipcu 2023 roku ukazała się jego reedycja w wersji winylowej, wzbogacona niepublikowanym wcześniej utworem “Madrygał”.

Aktualnie Mela Koteluk pracuje nad swoim czwartym albumem, który zapowiadają single „Harmonia” oraz „Jestem stąd”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *