Messa i Wyatt E. na dwóch koncertach w Polsce

Zespoły zagrają kolejno: 26 kwietnia w gdańskim Drizzly Grizzly, a następnie 27 kwietnia w warszawskiej Hydrozagadce.

Messa oznacza po włosku „mszę”, a koncerty grupy to zdecydowanie doświadczenie godne tego tytułu. Doom metal z elementami ambientu, rock’n’rolla i przepięknym wokalem Sary Bianchin to pewnego rodzaju muzyczny obrządek, którego nie sposób przegapić. Przed przyszłoroczną trasą koncertową zespół pokaże światu swój najnowszy album „Close” (Svart Records). Pierwszego utworu z tego wydawnictwa – „Pilgrim” można już posłuchać m.in. na Spotify.

Wyatt E. to enigmatyczny duet, pochodzący oryginalnie z Izraela. Muzyczną bazę artystów stanowi drone i doom, a dodatkiem jest wielobarwna, lekko noise’owa elektronika. Kompozycje muzyków są w większości długie i hipnotyzują słuchacza. Debiutancki album studyjny Wyatt E. ukazał się w 2017 roku nakładem Shalosh Cult. Nowe wydawnictwo duetu zostało zapowiedziane na przyszły rok, nie ujawniono jednak dokładnego terminu jego premiery.

Bilety na kwietniowe koncerty zespołów są już dostępne na: SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie) oraz SKLEP DRIZZLY GRIZZLY (tylko Gdańsk!)

MESSA (Włochy) doom metal:

Zachwycili fanów podczas festiwalu Into the Abyss we Wrocławiu. Podobnie reagowała na włoski zespół Messa publika zgromadzona na prestiżowym Roadburn.

Messa powstała w 2014 roku, a postacią w zespole, która skupia na sobie uwagę publiki jest pięknie śpiewająca Sara Bianchin. Fundamentem muzyki Włochów jest rasowy doom metal, ale posiada też sporo stylistycznych ornamentów niczym niejedna piękna i majestatyczna włoska katedra. Messa nie stroni od ambientu, sięga też po drone’y, pokręcone patenty z okolic jazzu, oldschoolowy gitarowy rock pachnący latami 70. Muzycy lubią filmy i muzykę ilustracyjną oraz filmową, co ma odzwierciedlenie w ich utworach. W 2021 roku ukazało się winylowe wznowienie kapitalnego drugiego albumu Messy „Feast for Water”, oryginalnie wydanego w 2018 roku.

– FACEBOOK   
– YOUTUBE

WYATT E. (Izrael/Belgia) drone, doom metal:

Niech was nie zmyli nazwa. Zespołu Wyatt E. nie należy kojarzyć z Dzikim Zachodem, stróżem prawa Wyattem Earpem, muzyką country i klimatami kowbojskimi. Powstały w Izraelu, a od jakiegoś czasu rezydujący w Belgii duet, eksploruje mroczne klimaty i robi to w sposób co najmniej frapujący.

Stéphane Rondia (gitary, gitara basowa, syntezatory, programowanie) i Sébastien von Landau (gitary, syntezatory) skrywają się za ciemnymi ubraniami, zasłaniającymi twarz. Aurę tajemniczości potęguje też muzyka oraz jej wizualne ilustracje. Drone i doom stanowią bazę, z której wychodzi dodająca lekko noise’owych barw elektronika. Wyatt E. korzysta też z orientalnych wstawek oraz mitologicznych odniesień, przyczyniających się do spotęgowania mistycznego, tajemniczego i chwilami mocno niepokojącego charakteru muzyki. W 2021 roku duet nagrał piosenkę i zrealizował wideoklip z wokalistką i performerką Tomer Damsky. Utwór „Kol Badai” i teledysk do niego robią niesamowite wrażenie.

– FACEBOOK
– YOUTUBE

Zagrają:
MESSA (Włochy) doom metal
+
Wyatt E. (Izrael/Belgia) drone, doom metal

Kiedy: 26 kwietnia (wtorek) 2022
Gdzie: Gdańsk @ Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1
Bilety: 89 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Drizzly Grizzly

Kiedy: 27 kwietnia (środa) 2022
Gdzie: Warszawa @ Hydrozagadka, ul. 11 Listopada 22
Bilety: 89 zł – przedsprzedaż, 110 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety dostępne na:
– SKLEP KNOCK OUT (druki kolekcjonerskie)
– SKLEP DRIZZLY GRIZZLY (tylko Gdańsk!)

Zapraszają
Knock Out Productions
– WWW
– FACEBOOK
– INSTAGRAM

Drizzly Grizzly
– WWW
– FACEBOOK
– YOUTUBE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *