Metal Mine 2024 – WATAIN headlinerem szóstej edycji festiwalu w Wałbrzychu

Organizatorzy METAL MINE FESTIVAL ujawniają pierwszego headlinera to jedna z najważniejszych szwedzkich black metalowych Watain. W przyszłym roku festiwal potrwa aż trzy dni i odbędzie się w dniach 22-24 sierpnia 2024 roku

Organizatorzy otwierają się jeszcze bardziej na nowe gatunki muzyczne. Teren imprezy to oczywiście wyjątkowa i niesamowita przestrzeń Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Czytaj również: Metal Mine 2024 – pierwsze ogłoszenia gwiazd szóstej edycji festiwalu w Wałbrzychu

Watain – szwedzka legenda black metalu istniejąca od 1998 roku z Uppsali. Ostatnia pozycja w dyskografii Szwdeów to wydany nakładem Nuclear Blastw 2022 roku album „The Agony & Ecstasy of Watain”, którym ponownie potwierdzili swój status światowego fenomenu w black metalu.

Erik Danielsson z pasją i zaangażowaniem opowiada, że scena blackmetalowa powinna cechować się złem, konskwencją, a przede wszystkim podejściem nastawionym przeciwko światu z jego przyległościami. Trudno mu nie wierzyć, bo na “The Agony & Ecstasy of Watain” muzyka grupy jest wściekła, bezkompromisowa i przesiąknięta autentyczną nienawiścią. Ten black metal wysadzany blastami, zapalczywym tremolo oraz doniosłymi melodiami nigdy się nie zestarzeje. To już siódma produkcja studyjna Watain, któremu w tym roku stuknie 25-lecie działalności. Jak widać, wiek jest tylko liczbą, bo szwedzki tercet ani myśli, by iść na kompromisy. Po takim podejściu poznaje się artystów wielkich, nie tylko dobrych.

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa postindustrialna atrakcja turystyczna w Polsce, zlokalizowana na terenie dawnej kopalni. Między kopalnianymi maszynami na terenie festiwalu powstanie strefa z food truckami i zimnym piwem, stoiska z merchem wykonawców oraz pole namiotowe.

Czytaj również: Watain na jedynym koncercie w Polsce [ZDJĘCIA]

Obserwujcie profil METAL MINE, dołączajcie do wydarzenia i zapraszajcie znajomych!

Pierwszymi potwierdzonymi wykonawcami Metal Mine 2024 są:

  • rodzima FURIA (black metal, nekrofolk),
  • szwedzki MEPHORASH (black metal),
  • polski TRYLION (djent),
  • czeski GUTALAX (goregrind).

Zdobądź karnet w promocyjnej cenie! Ceny obowiązują do 31.10.2023, lub do wyczerpania puli.

bilet 3-dniowy – 231 zł
bilet 3-dniowy + pole namiotowe – 273 zł
Zdobądź karnet zanim wzrośnie cena!

Sprzedaż biletów z podziałem na dni rozpoczniemy w przyszłym roku.

Czytaj również: Summer Dying Loud 2022 – WATAIN i ogniste zakończenie festiwalu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *