METAL MINE FESTIVAL 2023 – dołączają kolejne zespoły!

Po trzech latach przerwy Metal Mine Festival powraca w nowej odsłonie jako impreza open air. Najnowsze ogłoszone składy to: Agressiva69, Doomas, Kalt Vindur,  Sothoris

Metal Mine Festival w Wałbrzychu rozkręca się coraz bardziej i zaprasza na swoją scenę co raz to ciekawsze zespoły.

Podczas dwóch dni w Starej kopalni w Wałbrzychu 25 i 26 sierpnia 2023 roku wystąpią 22 zespoły!

AGRESSIVA 69 (industrial rock, Polska)

AGRESSIVA 69 – niejednokrotnie nazywani jednymi z pierwszych przedstawicieli rocka industrialnego w Polsce. W muzyce umiejętnie łączą najlepsze cechy dark wave, rocka, metalu i elektroniki. Grupa została założona w 1989 roku w Krakowie przez Tomasza Grochola i Jacka Tokarczyka. W ponad 30-letniej historii zespół zagrał liczne trasy koncertowe, występował na rozmaitych festiwalach (m.in. Jarocin Festival, Odjazdy’93, Ambient Festival czy Castle Party) oraz miał okazję supportować wiele światowych gwiazd z szeroko pojętej muzyki alternatywnej (np. The Prodigy, Ministry, Killing Joke).

DOOOMAS (melodic doom/death metal, Słowacja)

DOOMAS – pochodzący ze Słowacji zespół umiejętnie łączy melodyjność i posępność doom metalu z agresją, ciężarem i brutalnością death’u. Niejednokrotnie pojawiali się w line-upie znanych festiwali (np. Stonehege, Rotten Fest, Goothom czy Czech Death Festival), w tym także na wielu polskich imprezach (np. Niech Cisza Milczy, Siekiera Festival), a także występowali u boku wielu znanych zespołów (m.in. Rotting Christ, Naglfar, Sinister czy Melechesh). Podczas wizyty w Wałbrzychu formacja będzie promować tegoroczne wydawnictwo „R’lyeh”, co oznacza, że należy się przygotować na misterium ku chwale wielkich przedwiecznych!

KALT VINDUR (atmospheric/progressive black metal, Polska)

KALT VINDUR powstał wiosną 2015 roku w Dukli skąd pochodzi lider – Svart. Pierwsza muzyczna wizytówka tego zespołu to album „Delusions” (2017), na którym klawisze i syntezatory nagrał U. Reck z legendarnego Lux Occulta. Drugie pełnowymiarowe wydawnictwo „And Nothing Is Endless” (2020) zostało wydane przez Witching Hour Productions. Zespół prezentuje niezwykle oryginalną wizję black metalu, w którym łączy agresywne rytmy, melodyjność, progresywne rozwiązania oraz klimat dzikiej natury Podkarpacia. Koncertowo formacja miała przyjemność dzielić scenę z takimi zespołami jak Hate i Batushka oraz wystąpiła na wrocławskim festiwalu Siekiera. Grupa ukończyła prace nad nowym albumem „Magna Mater”, który ukaże się w 2024 roku nakładem zagranicznej wytwórni płytowej.

SOTHORIS (blackened death metal, Polska)

SOTHORIS to polski black/death metalowy zespół, który powstał w 2016 roku w Miłosławiu. Już wydany debiutancki album „Raj potępiony” (2018) spotkał się z niezłym przyjęciem w polskim undergroundzie. Natomiast ubiegłoroczne wydawnictwo zatytułowane „Wpiekłowstąpienie” obiło się szerokim echem zarówno w krajowych, jak i zagranicznych mediach, czego dowodem była masa pozytywnych opinii ze strony krytyków muzycznych. Najnowsza płyta Sothoris ukazała się na całym świecie nakładem czterech wytwórni muzycznych (CD), w formie kolekcjonerskiej kasety, a już niedługo pojawi się na winylu. Zespół w swojej muzyce łączy agresywne partii gitar poprzekładana melodyjnymi solówkami oraz diabelskimi blastami Hrista okraszone polskimi tekstami Raven’a. Przybywajcie do Wałbrzycha i dostąpcie Wpiekłowstąpienia!

Aktualny zestaw atrakcji festiwalu METAL MINE prezentuje się następująco:

 • Rotting Christ (black metal, Grecja),
 • Taake (black metal, Norwegia)
 • Gaerea (black metal, Portugalia) 
 • 1914 (blackened death/doom metal, Ukraina).
 • Karg (post-black metal, Austria)
 • Heretoir (post-black metal, Niemcy)
 • Besides (post-rock, Polska)
 • Jarun (progressive black metal, Polska)
 • Medico Peste (black metal, Polska)
 • Dormant Ordeal (death metal, Polska)
 • Deadpoint (groove metal/metalcore, Polska)
 • Baalzagoth (death metal, Polska)
 • Agressiva69 (industrial rock)
 • Doomas (melodic doom/death metal)
 • Kalt Vindur (black metal)
 • Sothoris (blackened death metal)

Metal Mine Festival 2023 powraca do Wałbrzycha (woj. dolnośląskie).

Impreza odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia na terenie Starej Kopalni. Karnety dwudniowe już w sprzedaży. Można je nabyć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *