METAL MINE FESTIVAL – kolejne ogłoszenia!

Po trzech latach przerwy Metal Mine Festival powraca w nowej odsłonie jako impreza open air. Podczas dwóch dni w Starej kopalni w Wałbrzychu 25 i 26 sierpnia 2023 roku wystąpią 22 zespoły!

Metal Mine Festival w Wałbrzychu rozkręca się coraz bardziej i zaprasza na swoją scenę co raz to ciekawsze zespoły.

Metal Mine Festival powraca

Gwiazdą festiwalu prosto z Grecji jest fenomenalny Rotting Christ! Pierwszymi artystami, których ogłosili organizatorzy imprezy są Gaerea oraz Takee. Oba zespoły na pewno przypadną do gustu fanom cięższych brzmień. Niedawno do składu dołączył także ukraiński 1914.

MEDICO PESTE – polski black metalowy zespół założony w 2010 roku. W 2011 roku formacja wydał demo, a wkrótce potem debiutancki album „א: Tremendum et Fascinatio”. Debiut krakowskiego ansamblu zaimponował fanom na całym świecie wyrazistym podejściem do black metalu. Kolejne wydawnictwa: „Herzogian Darkness” oraz „ב:The Black Bile” udowodniły klasę zespołu. Tematyka tekstów oscyluje wokół szaleństwa i religii, a psychopatyczny i pełen wściekłości black metal jest przeplatany szeregiem innych wpływów, między innymi awangardą, post-punkiem i muzyką kabaretową.

BAALZAGOTH – polski zespół grający death metal, solidnie doprawiony black i doom metalem. W maju 2022 roku ukazała się ich debiutancka płyta „Morbid Persecutions”, która zebrała wiele pozytywnych opinii i pozwoliła zespołowi dzielić scenę m.in. z Ancient Rites czy Batushka. Obecnie zespół pracuje nad materiałem na nowy album.

DORMANT ORDEAL powstał w 2005 roku jako jednoosobowy projekt Radka Kowala, by po trzech latach przeistoczyć się w pełnoprawny zespół. Formacja gra techniczny i dysonansowy death metal. W swoim dorobku mają trzy albumy studyjne oraz wiele udanych koncertów, między innymi u boku Decapitated.

DEADPOINT to zespół wywodzący się z Wrocławia. Grupa ma w swoim składzie charyzmatycznego chilijskiego wokalistę – Cristiana Segura. Ich muzyka czerpie z wielu podgatunków: od thrashu, przez groove metal, aż po metalcore. Na swoim koncie mają dwa albumy: „The Art of Deception” (2015) oraz świetnie przyjęty „Devide of Solemn Rot” (2021).

Aktualny zestaw atrakcji festiwalu METAL MINE prezentuje się następująco:

 • Rotting Christ (black metal, Grecja),
 • Taake (black metal, Norwegia)
 • Gaerea (black metal, Portugalia) 
 • 1914 (blackened death/doom metal, Ukraina).
 • Karg (post-black metal, Austria)
 • Heretoir (post-black metal, Niemcy)
 • Besides (post-rock, Polska)
 • Jarun (progressive black metal, Polska)
 • Medico Peste (black metal, Polska)
 • Dormant Ordeal (death metal, Polska)
 • Deadpoint (groove metal/metalcore, Polska)
 • Baalzagoth (death metal, Polska)

Metal Mine Festival 2023. Daty i miejsce imprezy.

Metal Mine Festival 2023 powraca do Wałbrzycha (woj. dolnośląskie). Impreza odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia na terenie Starej Kopalni. Karnety dwudniowe już w sprzedaży. Można je nabyć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *