Metal Mine Festival wraca na salony. Organizatorzy zapewniają 2 dni ekstremalnej uczty muzycznej

Po trzech latach przerwy Metal Mine Festival powraca w nowej odsłonie jako impreza open air! Podczas dwóch dni wystąpią 22 zespoły. Festiwal odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia 2023 roku (wydarzenie na Facebooku). Rezerwujcie swój czas!

Znamy dwa potwierdzone zespoły

Pierwszymi potwierdzonymi wykonawcami są: norweski Taake oraz portugalska Gaerea! Kolejne mocne ogłoszenie już wkrótce! 

Organizatorzy nadchodzącej edycji Metal Mine zapewniają, że otworzą się na nowe gatunki muzyczne. Teren imprezy to oczywiście przestrzeń Starej Kopalni w Wałbrzychu.

Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu to największa postindustrialna atrakcja turystyczna w Polsce, zlokalizowana na terenie dawnej kopalni. Przeprowadzona w 2014 roku rewitalizacja pozwoliła na stworzenie wyjątkowego obiektu. Na terenie 4,5ha znajduje się wiele zabytkowych obiektów poprzemysłowych z autentycznym wyposażeniem, m.in. zabezpieczonym 
i udostępnionym dla zwiedzających parkiem maszynowym. Między kopalnianymi maszynami powstanie strefa z food truckami i zimnym piwem, stoiska z merchem wykonawców, pole namiotowe. Uczestnicy będą też mieli możliwość kontaktu z muzykami w specjalnej strefie Meet & Greet.

O kolejnych potwierdzonych atrakcjach Metal Mine Festival będziemy informować Was na bieżąco.

Kim są potwierdzeni headlinerzy?

Taake (black metal, Norwegia)

Piekło, ból, cierpienie i wieczne zimno – tak najlepiej można opisać muzykę komponowaną przez Hoesta, który jest założycielem projektu. Taake od 1995 roku nie zbacza ze ścieżki mrocznego norweskiego black metalu, a każde kolejne wydawnictwo stanowi solidny dowód na hołdowanie tradycyjnym wartościom tego gatunku. Ostatni pełnowymiarowy album „Kong Vinter” spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem wśród fanów. Przygotujcie się na solidną porcję bezkompromisowej czarnej sztuki prosto z mroźnego Bergen! Czy na Metal Mine Festival usłyszymy nowe kompozycje? Przekonajcie się sami!

FB: https://www.facebook.com/taakeofficial 
IG: https://www.instagram.com/taakeofficial/

Gaerea to portugalski zamaskowany black metalowy kwintet. Już swoim debiutanckim albumem „Unsettling Whispers” (2018) zyskali sympatię słuchaczy i mediów, a to skłoniło Season of Mist do podpisania z nimi kontraktu. Płyty „Limbo” i tegoroczny „Mirage” stanowią natomiast dowód, że Gaerea jest zespołem o własnej wizji black metalu. Zespół umiejętnie łączy agresję, dzikość 
i niesamowity klimat z hipnotyzującymi rozwiązaniami i pełną melodii sekcją rytmiczną. Ich muzyka jest przepełniona wieloma emocjami, a podczas koncertów udowadniają, na czym polega magia ich muzyki. Już wkrótce będziecie mogli się o tym przekonać na Metal Mine Festival!

FB: https://www.facebook.com/gaerea/  
IG: https://www.instagram.com/gaerea_/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *