MONO INC. na jedynym koncercie w Polsce

Czołowa formacja niemieckiej sceny goth rockowej powraca do Polski. MONO INC. wystąpi na jedynym koncercie w Polsce.

W ubiegłym roku MONO INC. ogłosili trasę „Book of Fire” która niestety nie doszła do skutku ze względu na sytuację pandemiczną w Europie. Fani zespołu nie muszą się jednak martwić. Grupa zapowiedziała właśnie przyszłoroczne tournée pod nazwą „Book of Fire 2022”, czyli de facto przeniosła na przyszły rok koncerty planowane na rok bieżący. Do i tak długiej listy planowanych imprez dodano również kilka nowych pozycji.

MONO INC. w Polsce

MONO INC. należy do czołówki niemieckiej sceny dark rockowej. Tuż po stadionowej trasie u boku Unheilig w 2010 roku formacja zaczęła koncertować na największych obiektach w Niemczech, co zaowocowało wzrostem popularności w zawrotnym tempie. Kwartet współpracował m.in. Tilo Wolffem (Lacrimosa), Joachimem Wittem czy Chrisem Charmsem (Lord of the Lost). Efektem tych współprac hymn sceny gotyckiej „Children of the Dark”, który znalazł się na płycie „Together Till the End”.

MONO INC. nieprzerwanie od początku swojej działalności wyróżnia się charakterystycznym brzmieniem, dzięki któremu grupa od lat znajduje się w czołówce niemieckiej sceny dark rockowej. Tuż po stadionowej trasie u boku Unheilig w 2010 roku formacja zaczęła koncertować na największych obiektach w Niemczech, co zaowocowało wzrostem popularności w zawrotnym tempie. Kwartet współpracował m.in. Tilo Wolffem (Lacrimosa) czy Chrisem Charmsem (Lord of the Lost), a jednym z owoców tych kooperacji jest hymn sceny gotyckiej – „Children of the Dark”, który znalazł się na płycie „Together Till the End”. Na przestrzeni ponad 20 letniej działalności zespół wydał 11 albumów, a za sprawą ostatniego z nich – „The Book of Fire” – po raz pierwszy w swojej historii zawojował pierwsze miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów w Niemczech.

Na przestrzeni ponad 20-letniej działalności zespół wydał 11 albumów, a za sprawą ostatniego z nich – „The Book of Fire” – trafił na listę najlepiej sprzedających się albumów w Niemczech.
Ostatni raz kapela gościła w Polsce 14 lipca 2013 roku, podczas dwudziestej edycji festiwalu Castle Party.

MONO INC. zagra w przyszłym roku w Polsce. Data, miejsca, koncerty

Grupa zagra 7 kwietnia 2022 w warszawskiej Progresji. Bilety można kupić na stronie klubu oraz na Biletomat.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *