Moonspell trzech koncertach w Polsce [DATY, MIEJSCA, BILETY]

Zespoły Moonspell i Rotting Christ zapowiedzieli trasę koncertową po Polsce. Grupa zagra pod koniec roku w trzech miastach.

Polska zajmuje ważne miejsce w historii Moonspell. Portugalska formacja, która powoli zbliża się do 30-lecia istnienia, zdobywa w naszym kraju kolejne generacje fanów.

Muzyka Portugalczyków spodobała się u nas błyskawicznie. Debiutancki album „Wolfheart” (1995) to bezdyskusyjny klasyk metalu. Bez pochodzącego z niego utworu „Alma Mater”, ciężko wyobrazić sobie występ Moonspell.

Równie ciężko byłoby znaleźć tournée kapeli Fernando Ribeiro, na którym nie znalazła się, chociażby jedna data koncertowa w Polsce.

Zobacz również: Slayer ostatni raz wystąpi w Polsce

Z obowiązku przypomnijmy, że Moonspell powstał w 1992 roku. Na koncie ma 11 studyjnych albumów. Portugalczycy tworzą muzykę, którą najczęściej opisuje się jako dark metal, gothic metal, czy atmospheric metal. W Portugalii kapela ma status kultowy.

Cztery płyty kapeli wspięły się tam na szczyt notowania albumów, a „Memorial” (2006) pokrył się złotem. Poza Fernando obecne wcielenie zespołu tworzą: Miguel Gaspar (perkusja), Pedro Paixão (klawisze, sample), Ricardo Amorim (gitara) i Aires Pereira (gitara basowa).

Moonspell w Polsce

Zespół zawita do Polski późną jesienią 2019 roku. Zespół wystąpi w Krakowie, Warszawie oraz Gdańsku. W roli gościa specjalnego na całej trasie zaprezentuje się grupa Rotting Christ, która przyjedzie do Polski promować swój najnowszy album „The Heretics”.

Moonspell: Daty i bilety


Koncerty odbędą się w następujących terminach:

  • 24 listopada (niedziela) 2019 – Kraków „Kwadrat”
  • 25 listopada (poniedziałek) 2019 – Warszawa „Progresja”
  • 26 listopada (wtorek) 2019 – Gdańsk „B90”

Bilety w cenie 90 zł można kupić na stronie organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *