MORCHEEBA wystąpi na Drums Fusion 2024 w Bydgoszczy

Długo wyczekiwany występ brytyjskiej formacji MORCHEEBA będzie ostatnim koncertem, na który zaprosimy Państwa w ramach 17. Międzynarodowego Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION

MORCHEEBA to angielski zespół elektroniczny założony w połowie lat 90. ubiegłego stulecia przez wokalistkę Skye Edwards oraz braci Paula i Rossa Godfreyów. W swej muzyce mieszają wpływy trip hopu, rocka, folk rocka oraz downtempo. W sumie, od 1995 roku wydali dziesięć regularnych albumów studyjnych, z których dwa dotarły do pierwszej dziesiątki w Wielkiej Brytanii. W 2003 roku Skye Edwards opuściła zespół. Przez lata bracia Godfreyowie korzystali z wielu wokalistów, aż do roku 2009, kiedy to Skye zdecydowała się na powrót w szeregi MORCHEEBY

Czytaj również: XVI edycja Drums Fusion w Bydgoszczy [RELACJE, ZDJĘCIA]

Obecnie zespół grywa w towarzystwie muzyków sesyjnych, podczas swych występów na żywo i międzynarodowych tras koncertowych. W bydgoskim Emceku na bębnach towarzyszył im będzie Jaega Mckenna-Gordon – perkusista muzyk sesyjny, prywatnie syn Skye Edwards oraz basisty Steve’a Gordona.

Najnowsze wydawnictwa formacji to „Blaze Away”, dziewiąty album Morcheeby, ukazał się 1 czerwca 2018 roku. Na albumie znalazły się single „Never Undo”, „Blaze Away” i „It’s Summertime”. Dziesiąty album, „Blackest Blue” został wydany 14 maja 2021 roku. Album powstał we współpracy z Duke’em Garwoodem i Bradem Barrem, a poprzedziły go single „Sounds of Blue”, „Oh Oh Yeah” i „The Moon”. „Blackest Blue” nie znalazł się na oficjalnej liście 100 najlepszych albumów w Wielkiej Brytanii, ale zajął 14. miejsce na oficjalnej liście 100 najlepszych pobrań albumów. Skye i Ross stworzyli organiczną podróż, która reprezentuje wszystko, co najlepsze w Morcheebie. „Blackest Blue opowiada o odnalezieniu drogi przez najciemniejsze czasy i wyjściu na drugą stronę, zmienioną, ale nienaruszoną”.

DRUMS FUSION 2024 koncert finałowy festiwalu – MORCHEEBA

Data: 8 czerwca 2024 (sobota)
Godzina: 21.00
Miejsce: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy
Bilety (I pula): 120 zł (dostępne w kasie MCK oraz na portalu bilety24.pl)


Tegoroczne „drumsy” zakończymy koncertem brytyjskiej formacji Morcheeba Na pewno chcielibyście wiedzieć, kto zasiądzie tego wieczoru za bębnami w Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy?
Spieszymy z odpowiedzią: 𝗝𝗮𝗲𝗴𝗮 𝗠𝗰𝗸𝗲𝗻𝗻𝗮-𝗚𝗼𝗿𝗱𝗼𝗻. Ten młody perkusista i muzyk sesyjny prywatnie jest synem wokalistki zespołu – Skye Edwards oraz basisty Steve Gordona.

Poza MORCHEEBĄ Jaega współpracował i współtworzył takie projekty, jak: Wu-Lu, Zaya, Greentea Peng Composer czy wreszcie Skye & Ross.

W sobotę, 8 czerwca uraczy Was swym beatem na scenie bydgoskiego Emceku podczas koncertu finałowego MORCHEEBA na Drums Fusion 2024 [8.06.2024]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *