Moribaya wystąpi na XXVIII Drum Feście

Moribaya wystąpi na XXVIII Drum Feście. Ten międzynarodowy skład zagra 19 listopada w PSM Opole

Moribaya to grupa o międzynarodowym składzie. W skład grupy wchodzą artyści z Polski, Australii, Burkina Faso i Ukrainy, których połączyło zamiłowanie do tradycyjnej muzyki zachodniej Afryki. Wspólna pasja stała się przyczynkiem do powstania tego multikulturowego, barwnego kolektywu. Zespół zaraża pokładami pozytywnej energii afrykańskiego słońca i radości z grania muzyki na żywo.

Żywiołowa, transowa muzyka bębnów, piękny śpiew utalentowanej, ukraińskiej wokalistki śpiewającej dla odmiany w językach afrykańskich oraz wirtuozerska gra na balafonach i korze tworzą z każdego koncertu pełną wrażeń podróż do afrykańskich źródeł rytmu. Repertuar zespołu stanowią inspiracje tradycyjną muzyką z zachodniej Afryki: Burkina Faso, Gwinei, Mali i Wybrzeża Kości Słoniowej. Grupa prezentuje tradycyjne melodie i rytmy w autorskich aranżacjach, a także kompozycje własne utrzymane w tradycyjnym stylu. O charakterystycznym brzmieniu zespołu stanowi oryginalne, tradycyjne instrumentarium takie jak, afrykańskie bębny djembe i dundun, kora – afrykańska harfa, balafony, talking drum i inne, które zespół przywozi z licznych podróży do regionu Afryki Zachodniej.

Zespół wystąpi na tegorocznej edycji festiwalu DrumFest już 19 listopada w Sali koncertowej PSM Opole. Bilety na koncert Moribaya w cenie od 45 zł dostępne w sieci eBilet oraz stacjonarnie w sklepie muzycznym Ragtime w Opolu.

Tego samego dnia od 14 w Sali Kameralnej odbywają się warsztaty z udziałem grupy Moribaya.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *